Google Playst leiti nuhkvara pahavara

Hiljuti turvaettevõte ESET teatas, et on leidnud Google Playst rakenduse, mis hoiab mööda turvameetmetest. Google kehtestab Androidi poes rakenduste vastuvõtmise reeglid. Lisaks automatiseeritud turvaprotsessile võimalike rikkumiste tuvastamiseks.

Kõik pole täiuslik, isegi kui kogu platvorm tagab turvalisuse, pole Google Play rakenduse omamine märk pahatahtlikest arendajatest vabastamisest. Rakendus nimega Radio Balouch, mis on tuntud kui RB Music, töötab teatud tüüpi raadiosaatjana.

Kõigi oma funktsionaalsete funktsioonidega sisaldab rakendus varjatud funktsionaalsust, mis on mõeldud kasutajate isikuandmete varastamiseks. ESET märgib, et poes on rakendust kaks versiooni, nii üle 100 installimise kui ka sisseehitatud nuhkvaraga. Suhteliselt väike arv, arvestades roheliste robotite väikeste kasutajate hiiglaslikku baasi, kuid see on siiski murettekitav.

Ettevõte hoiatas Google’it ja rakendus eemaldati kiiresti poest.

Hiljuti juhtus veel üks kurioosne juhtum. Uute tehnikatega rakendused, mis välistavad SMS-lubade ja kõnelogimise kasutamise piirangud, kehtestas Google selle aasta märtsisja kasutajate isikuandmete varastamine, vältides SMS-põhiseid kaheastmelisi autentimismehhanisme.

ESET teatas Google’ile ka asjakohaste meetmete võtmisest.

Ehkki soovitus alla laadida rakendused ametlikest allikatest säilib, ei taga see ka täielikku turvalisust. Seetõttu on kasutajatel soovitatav üle vaadata kõik rakendused, mida nad oma seadmesse installida soovivad, ja mitte anda tarbetuid õigusi ega funktsioone. Samuti kasutage alati mobiiltelefoni turvalahendust”, Ütleb ESETi Ladina-Ameerika uurimislabori juhataja Camilo Gutierrez.

Nii et kui installite rakenduse oma Androidi, kontrollige ja uurige selle arendaja kohta lisaks Google’i poe rakenduse eelistamisele. Pidage meeles, et kõrgelt hinnatud rakendused, mis on lisatud tuhandetele allalaadimistele, võivad olla otsustamise ajal huvitav funktsioon (vähem populaarsete alternatiivide hulgas). Ilmselgelt ei taga see täielikku ohutust, kuid see on pluss. Kui kogu Google’i infrastruktuuriga ettevõte pole pettuste suhtes immuunne, siis kujutage ette, et APK laaditakse alla Interneti-allilmast (?️?️?️).

Ole osa meist Diolinux Plus foorumja hoidke end kursis viimaste uudistega.

Kuni järgmise postituseni ja olge selle Androidi jaoks ettevaatlik, SÜSTEEMAATILISELT! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.