Google seadis Play poe lastele turvalisemaks muutmiseks uued reeglid

Google Play pood võttis kasutusele uued reeglid lastele suunatud rakenduste ja sisu juhtimiseks. Nüüdsest peavad mängu- ja rakenduse loojad lisaks isikuandmete kogumisest teavitama ka vanuserühma, kellele need on mõeldud.

Google määratleb ka, et mängud, mis müüvad juhuslikke esemeid sisaldavaid digitaalseid pakette (nn. Lootikastid), peavad nüüd avaldama tõenäosuse, et mängija peab kõik need esemed omandama. Lisaks ei ole platvormil enam lubatud mängud, mis kujutavad alkoholi liigtarvitamist või propageerivad uimastitarbimist.

See muudatus Google’i poliitikas toimub ajal, mil ametiasutused kaaluvad uusi eeskirju, et kaitsta lapsi pahatahtlike äritavade eest kõigil digitaalsetel platvormidel. Business Insideri andmetel on Washingtoni senaatorid kritiseerinud mikrotehingute kasutamist videomängudes, viidates sellele, et rĂĽĂĽstakastid võivad toetada hasartmängusõltuvust lastele mĂĽĂĽmisel. Sellega seoses korraldab föderaalne kaubanduskomisjon augustis koos mängutööstuse esindajatega seminari, et arutada saagikaste ja muid samalaadseid mikrotehinguid.

2017. aasta detsembris viis Apple sarnaseid samme. Tim Cooki juhitav ettevõte nõuab, et kõik App Store’i heakskiidetud rakendustega tehtud mikrotehingud avalikustaksid nende vastavad võimalused ning takistaksid narkootikumide ja alkoholi kasutamist – see poliitika on nĂĽĂĽdseks Google Playga ĂĽhinenud.