Google selgitab pildi optilise stabiliseerimise puudumist Google Pixelis

Erinevalt teistest tippklassi nutitelefonidest puudub Google Pixelil optiline pildistabilisaator ja ettevõte väidab, et funktsioonide puudumine on tingitud maailmatasemel elektroonilisest pildistabilisaatorist.

Abifoorumis tarbijatele vastates otsustas Google’i töötaja IsaacOnCamera selgitada põhjuseid, miks otsingumootorid ei järgi tehnoloogiaturu suundumusi (avatud tõlge):

“EIS-il ja OIS-il on väga erinevad eesmärgid, nii et te ei saa neid võrrelda ega küsida, mis on parem / halvem. OIS parandab peamiselt vähese valgusega fotograafiat ja kompenseerib füüsiliselt iga käepigistuse igas kaadris, EIS suurendab värisevat videot, säilitades järjepideva kadreerimise mitme videokaadri ulatuses. OIS on mõeldud peamiselt fotodele ja EIS ainult videotele.

OIS aitab ka vähese valgusega fotodel. See kompenseerib käte värisemist, võimaldades pikemat säritust vähese valguse korral, kuid see omakorda suurendab kaadris liikumise hägustumist. Ja sellega kaasnevad mõned nõudmised, alustades selle füüsilisest suurusest (see tähendab, et õhuke seade, nagu Pixel, on raskem toota).

Vaatamata OIS-i puudumisele on Pixel vähese valgusega fotodel väga tugev, võites teisi OIS-mooduleid omavaid kaameraid. Selle põhjuseks on maailmatasemel tarkvaralgoritm, nimelt HDR +. Ja OIS-i riistvara asemel saab algoritmidega Pixel aja jooksul aina paremaks minna.

Lõppkokkuvõttes on Pixelil mõned parimad vähese valgusega fotod, mida leiate igast nutitelefonist, isegi ilma OIS-iga. Ja see on tegelikult oluline – paremad pildid, mitte see, kuidas Pixel seda teeb ”.

Ametnik lisas ka, et Google Pixel pakub EIS-tehnoloogiat 4K eraldusvõimega.