Google suurendas tulusid, kuid otsinguärid olid languses

Google kasvas oma tulusid 2012. aasta viimases kvartalis märkimisväärselt, ulatudes 14,42 miljardi dollarini, mis on eelmise aasta sama perioodi tulude kasv 36%.

USA hiiglase tulemused näitasid puhaskasumi kasvu umbes 7%, 2,89 miljardi dollarini, ehkki need jäid alla analĂĽĂĽtikute lootusele – olukorra eest, mida Google’i ametnikud olid hoiatanud.

New York Time’i (NYT) tsiteeritud majandusteadlased ĂĽtlesid, et ettevõtte peamine tuluallikas – personaalarvutitest tehtud otsingud – aeglustusid 2012. aastal ning mobiilne ärimudel ei ole taganud võrdset sissetuleku taset. .

Kui võtta näiteks veebireklaamiäri, mis on praegu Google’i jaoks kõige kasumlikum, näitavad 2012. aasta tulemused otsingute ĂĽlekandmist lauaarvutitest tahvelarvutitest ja nutitelefonidest tehtud otsingutele: arvutitest tehtud otsingud Isikuandmed langesid 77% -lt 73% -le (kvartali langus viies järjest, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga), samas kui mobiilseadmetest valmistatud tooted kasvasid samal ajavahemikul neli protsendipunkti, moodustades 27% Google’i otsingumootorite ärist.

AnalĂĽĂĽtikute tõstatatud probleem on see, et Google’i mobiilseadmete eest kĂĽsitav kliki hind (CPC) on 16% madalam kui lauaarvutitel, mis ei taga samasugust tulu. Teisalt näevad analĂĽĂĽtikud, keda NYT nimetab tugeva konkurendina Google’i otsinguärile, ka Facebooki sissekandeid uue sotsiaalse otsinguteenusega.

“Oleme selles piirkonnas kiirete muutuste tõttu endiselt välismaa territooriumil, kuid olen väga optimistlik,” ĂĽtles Google’i tegevjuht Larry Page pärast tulemuste avaldamist konverentskõnes. Klõpsutariifist rääkides tunnistas Page, et eeldatavasti suureneb see mobiilseadmetelt, “kuna ka seadmed suurenevad”.

Google’i 2012. aasta viimase kvartali tulemused ei kajasta veel ettevõtte mobiilsideseadmete turule sisenemise tulemusi – periood, mil Google teatas, et mĂĽĂĽs umbes 1,5 miljonit Nexuse tahvelarvutit ja nutitelefoni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi