Google teab, kus asub Androidi nutitelefon. Isegi kui asukoht on välja lülitatud

Uuringud, mille viis läbi Kvarts avalikustama, et Google on saanud teavet oma Android-kasutajate asukoha kohta isegi ilma nende nõusolekuta või isegi teadmata.

Väljaandes öeldakse, et 2017. aasta alguses sai Android-nutitelefon Firebase Cloud Messaging -teenuse värskenduse (vastutab tõukemärguannete eest) ja hakkas teavet koguma lähimast mobiilantennist.

Neid andmeid kogutakse isegi siis, kui tehaseseaded taastatakse, lihtsalt ĂĽhendades seadme WiFi-võrguga. Seejärel saadetakse need Google’i serveritesse, mis võimaldab ettevõttel saada kolmnurkade abil inimese ligikaudne asukoht.

Pärast seda, kui Quartz oli temaga ĂĽhendust võtnud, tunnustas Mountain View’i ettevõte seda tava, mis kehtib alates 2017. aasta jaanuarist.

“Selle aasta jaanuaris hakkasime iga nutitelefoni unikaalset koodi kasutama lisasignaalina, et veelgi parandada sõnumite saatmise kiirust ja jõudlust,” selgitas Google’i pressiesindaja, öeldes, et tehnoloogiagigant ei salvesta kunagi võrgu sĂĽnkroonimissĂĽsteemi unikaalset koodi. meile, andmed visatakse kohe minema ja meie sĂĽsteemi uuendatakse, et mitte sama koodi uuesti kĂĽsida ”.

Vastavalt Google’i privaatsuseeskirjad, tehnoloogia jätab endale õiguse “koguda ja töödelda teavet teie tegeliku asukoha kohta”, selgitades, et selleks kasutatakse “asukoha määramiseks mitmesuguseid tehnoloogiaid, sealhulgas IP-aadresse, GPS-i ja muid andureid, mis võivad näiteks pakkuda teavet läheduses olevate seadmete, punktide kohta WiFi-ĂĽhendus ja mobiiltelefonitornid ”.

Cupertino ettevõtte teatel ilmub novembri lõpus värskendus, mis eemaldab selle funktsionaalsuse.