Google tegi seda uuesti: paljastas Windowsi vea

Nädal tagasi otsustas Microsoft “oma sĂĽdamed avada” ja jagada oma ebamugavust Google’i globaalse otsusega, mis otsustas enne paranduse saamist avaldada ĂĽksikasjad Windows 8.1 turvaauku kohta.

Tundub, et Microsofti kriitikal pole olnud mingit mõju ettevõttele, kes on otsustanud minna tagasi oma kalendrisse ja paljastada kaks turvaviga, mida Microsoft pole parandanud. Seekord mõjutab kõnealune nõrkus Windows 7 ja Windows 8.1.

See avalikustamine vastutab Google’i turvauuringute eest, nagu varemgi, toimus projekti Zero raames ja samadel põhjustel. Kui ta avastab puudusi kolmanda osapoole tarkvaras, teavitab ettevõte sellest ettevõtet ja avalikustab avastuse 90 päeva pärast.

Kui nõrku kohti vahepeal ei lahendata, ei muutu ajakava, sest veatuvastusprogrammide eesmärk on aidata vähendada Interneti-kasutajate turvariski suurust ja suruda “haavatavuse omanikke” eesmärgi saavutamiseks.

Ajakirja News Everyday andmetel on nüüd ilmnenud vead vähem tõsised kui eelmisel teisipäeval Patchis välja antud vead ja ükski neist ei pruugi isegi Microsofti sekkumist õigustada.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi