Google testib Chrome Androidile sisseehitatud reklaamiblokeerijat

Reklaamiblokeerijad on privaatsuse, turvalisuse ja andmete kokkuhoiu osas väga kasulikud. Jah, kui lõpetate invasiivsete reklaamide töötlemise arvutis või nutitelefonis, salvestate põhimõtteliselt selle kõik. Eeldatavasti võidab Chrome omalt poolt järgmisel aastal oma AdBlocki versiooni.

Google toob 2018. aastal turule uudsuse, mida Androidi kasutajatele mõeldud Chrome’i kasutajad on kaua oodanud. Lõpuks saab rohelise robotisĂĽsteemi natiivbrauser natiivreklaamide blokeerija, mis tähendab, et te ei pea enam alla laadima ĂĽhtegi laiendust ega rakendust, mis seda eraldi teevad.

Nende funktsioonide testimine on endiselt piiratud, seega peate alla laadima Chrome Canary, mis on brauseri eksperimentaalne versioon funktsioonidega, mis ilmuvad Chrome’i tulevastes stabiilsetes versioonides – või mitte. Saate selle alla laadida Play poest:

Chrome Canary (ebastabiilne)Installige Google Playsse

Kuna see on eksperimentaalne funktsioon, ei pruugi reklaamiblokeerija esmapilgul muljet avaldada. Tegin saidil mõned testid, mis näitasid erinevaid reklaamimudeleid, ja põhimõtteliselt ei näinud ma mingit vahet Kanaari saarte kohalike funktsioonide ja tavalise Chrome’i vahel. Selle aktiveerimiseks peate minema Seaded> Saidi seaded> Reklaamid.

adblock kanaari kroom

Google Chrome’i reklaamiblokeerija / © NextPit

Kuid selle toimimisega on seotud teatud ootused, mis peaksid tavapärastest reklaamiblokeerijatest veidi erinema. Seda seetõttu, et Google’i juhid ise on hiljuti kommenteerinud seda utiliiti ja ka internetis reklaamimise rolli. Paljud veebisaidid, portaalid ja teenused, sealhulgas Google, sõltuvad nende reklaamide teenitud tulust, seega tõeline Chrome’i blokeerija blokeerib ainult invasiivsed hĂĽpikud ja pahavara kandvad reklaamid.

See ei ole reklaamide lõpp, kuid vähemalt on meil paus reklaamidest, mis petavad kasutajaid ja rikuvad opsüsteemi.

Mida arvate sellest funktsioonist? Kas olete oma Androidis kasutanud või kasutanud reklaamiblokeerijat?