Google tugevdab USA presidendivalimiste ettevalmistamiseks turvamehhanisme

USA eelvalimist tähistab vahejuhtum, kus häälte loendamise taotlus lükkab edasi Iowa rahvaesinduste tulemuste väljakuulutamist Demokraatliku Partei tulemustest. Juba enne kaose tekkimist Shadow Inc. loomisega otsustas Google selgitada, milliseid samme astuti Donald Trumpi järglast määrava valimisi ohustada võiva rünnaku vältimiseks ning valijatele teadlike otsuste tegemiseks. ja peatada valeandmete levitamine.

Mountain View’i hiiglane selgitas oma ajaveebi postituses, et on valmis võitlema ohuga mitmel “rindel”. Ettevõte töötab koostöös tähestiku tĂĽtarettevõttega Jigsaw uurimismeetodite abil tehisintellekti kaudu sĂĽvavõltside tuvastamiseks. Google ja FBI Overseas Influence Task Force ĂĽhendasid ka jõud, et vähendada pahatahtlikku sekkumist ettevõtte platvormidesse, tuvastada rĂĽndajad ja kustutada nende kontod ning pakkuda teavet avalikkusele ja ametivõimudele.

Kandidaatide, valimiskampaaniaid korraldavate isikute ja ajakirjanike turvalisuse tagamiseks töötas ettevõte välja projekti Protect Your Election. Algatus pakub tasuta tööriistade komplekti, mis aitab kasutajatel end arvutiohtude eest kaitsta ja valijaid täpsemalt teavitada.

Google soovib aidata kasutajatel leida teavet USA presidendivalimiste kohta, et oma platvormil turvalisemalt liikuda. Ettevõte teatas novembris 2019 oma poliitilist reklaami käsitlevate eeskirjade muudatuste saabumisest. Reklaamijad ei saa enam kuvada reklaame, mis põhinevad kasutaja poliitilisel kuuluvusel. Ameerika valijad saavad vaadata ka poliitiliste reklaamide läbipaistvuse aruannet, et näha, kes on Google’i platvormi poliitilise reklaami taga.