Google üritab Euroopa Liiduga kokkuleppele jõuda aasta enne ajaloolist trahvi

Euroopa Komisjon määras Google’ile 4,34 miljardi euro suuruse trahvi ELi konkurentsipõhiste tavade rikkumise eest, sĂĽĂĽdistades tehnoloogiaettevõtet ebaseaduslike tavade kasutamises oma domineerimise tugevdamiseks rahvusvahelisel otsinguturul.

Bloombergi andmetel üritab Google rekordilist trahvi vältida, esitades Brüsselile tehingu eelmise aasta augustis, nädalad pärast seda, kui talle määrati 2,42 miljardit trahvi valitseva seisundi kuritarvitamise eest hinnavõrdlusteenuse eest.

Google teeb ettepaneku lepingut kohandada, et leevendada piiranguid, mille vastu Euroopa Liit vastu on, laskumata siiski üksikasjadesse ja visandades vaid arutelu lähtepunkte.

Konkurentsiga seotud kĂĽsimuste Euroopa volinik Margrethe Vestager leiab, et Mountain View’i hiiglase ettepanek on “veidi hilinenud” ja seetõttu pole leping “enam võimalik”.

Ametnik eeldas, et ettevõte peaks tegutsema kohe pärast komisjoni teavitamist ja seda ei juhtunud, mistõttu pole oodata, et eelmisel nädalal juhtunust erinevat tulemust ei oodataks.

Tasub meeles pidada, et BrĂĽssel määrab Põhja-Ameerika tehnoloogiaettevõtetele Euroopas kõige karmimad trahvid ja see põhineb 10% -l Google’i emaettevõtte Alphabet tuludest, mis 2017.

aastal ulatusid kokku ligi 111 miljardi dollarini.

Nii võis ettevõte maksta kuni 11 miljardit dollarit (9,3 miljardit eurot), kuid EÜ oli lõpuks leebe ja rakendas väärtust 4,34 miljardit.

Google’il on kuni septembrini vastus Euroopa Komisjonile ja trahvide vältimine, kuid arv võib siiski suureneda, kui Euroopa juhid eeldavad, et Interneti-hiiglane pole nõus konkurentsi kahjustavat käitumist parandama.

Tehnoloogiagigant ĂĽtles, et kaebab otsuse edasi, esitades oma otsuse jaoks mitu argumenti.