Google: viis otsingut, mida peaksite otsimootorites vältima | Isiklik

Google: viis otsingut, mida peaksite otsimootorites vältima | Isiklik

Teatud Google'i otsingute vältimine võib olla hea algus veebipõhise privaatsuse säilitamiseks. Ettevõtte kasutustingimuste kohaselt võib külastatud veebisaitidele teatada märksõnu ja otsingutulemusi, mis tähendab ettevaatust väga isiklike andmete otsimisel, sest teie andmed võivad lõppkokkuvõttes sattuda kolmandate isikute kätte.

LUGEGE: Google'il on mingi trikk, mis muudab teie elu lihtsamaks; oskan kasutada

DuckDuckGo otsimootori andmetel võib probleem olla tõsisem. Ettevõtte poolt 2018. aasta lõpus avaldatud uuring näitab, et Interneti-hiiglased kipuvad kedagi jälgima ka siis, kui nad pole sisse logitud või sirvivad anonüümses režiimis, muutes oma identiteedi säilitamise veebis veelgi raskemaks. Altpoolt saate teada, mida ei tohiks sirvimise ajal teie privaatsuse kaitsmiseks teha.

1/4 Vaadake privaatsusnõuandeid Google'i fotode otsimiseks: Divulgao / Google

Vaadake privaatsusnõuandeid Google'i fotode otsimiseks: Divulgao / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Vältige tõsise haiguse või tugeva ravimi otsimist. Isegi kui otsing on lihtsalt uudishimulik või seotud teiste inimestega, saavad reklaamivõrgud seda teavet teie profiili jaoks kasutada ja määravad teie külastatavatel veebisaitidel kuvatavaid reklaame. Inimestel, kes soovivad varjata näiteks teatud tervislikke seisundeid, on teave veebis lihtsate bännerite kaudu avaldatud.

Lisaks ei ole võimalik hinnata, milleks isikuandmeid hangitakse pärast seda, kui neile on juurde pääsetud veebisaidilt või isegi kommertsotsingumootori partnerilt. Fast Company 2015. aastal avaldatud uuring näitas, et meditsiiniteabe saidid võivad lekitada kuni 90% tundlikest andmetest kolmandatele osapooltele, mitte tingimata reklaamijatele.

2 / 4Google jälgib fotoreklaamide parandamiseks tehtud otsinguid: Rodrigo Fernandes / TechTudo

Google saab jälgida fotoreklaamide parandamiseks tehtud otsinguid: Rodrigo Fernandes / TechTudo

2. Ebakindlus ja isiklikud konfliktid

Sama meelt on ka Internetist isiklikele probleemidele lahenduste otsimisel. Vaimsete konfliktide, eksistentsiaalsete ja ebakindlate kahtluste paljastamine veebisaitidele ilma nõuetekohase kaitseta võib esile kutsuda näiteks kahtlaste imedieetide ja sõltumatute kursuste reklaamide laviine. Ehkki reklaamibännerite vaatamine võib olla Google'i pakutavate teenuste õiglane partner, pange tähele, et teie isiklikku teavet saab kasutada reklaamivõrgustikus üha detailsemate profiilide edastamiseks.

3. Kuriteokahtlust tekitavad subjektid

Relvade, narkootikumide ja muude kuritegevusega seotud probleemide uurimine ei ühenda teie profiili mitte ainult millegi illegaalsega, vaid võib põhjustada ka praktilisi probleeme. Ameerika Ühendriikides kritiseeris tööandja töötajat 2013. aastal töötaja otsimisel märksõnadest, mida tõlgendati kontekstist tulenevalt terroristliku käitumisena. Terrorismivastane kliima Brasiilias ei ole sama, kuid järgmise Põhja-Ameerika reisi ajal on oluline olla ettevaatlik, kui uurite avalikku WiFi-ühendust.

3 4Google'ist kogesid eelmisel aastal poleemikat kasutajate loata jälitamiseks. Foto: Bruno De Blasi / TechTudo

Google koges eelmisel aastal poleemikat kasutajate loata jälitamiseks. Foto: Bruno De Blasi / TechTudo

Google oskab IP-i ja GPS-i mobiiltelefonisignaalide põhjal kasutaja asukohta väga hästi hinnata, kuid korteri või maja, kus te elate, leidmiseks on vaja täiendavaid andmeid. Sõltumata sellest võib igaüks seda teavet hõlpsalt edastada, uurides esemeid, materjale ja ümbritsevat üldist keskkonda. Isegi kui asukohaajalugu on välja lülitatud ja ilma aadressi Google Mapsisse sisestamata, saavad jälitajad otsinguandmetest mööda minna, et leida kaardilt mitte ainult teie punkt, vaid ka see, kes on teie naabrid ja võib-olla see, kes kõige sagedamini teiega elab.

5. Isikuandmed

Google ei anna registreerimisandmeid kolmandatele osapooltele, kuid kasutajate privaatsus ei pruugi olla kaitstud, kui otsingusse on lisatud isiklik teave. Reklaamivõrgud proovivad siduda oma digitaalsed profiilid nende tegeliku identiteediga igal viisil, mis on lihtsam ülesanne, kui inimene ise annab veebiotsingus oma ID-numbri, sotsiaalkindlustuse numbri või passi. Seetõttu vältige nende numbrite kasutamist märksõnadena, eriti vähemtuntud saitidel.

4 privaatsusele keskendunud otsingumootorist 4DuckDuckG lubab, et ei kogu kasutajatelt isikuandmeid. Foto: Reproduo / TechTudo

Privaatsusele keskendunud otsingumootor DuckDuckG lubab, et ei kogu fotode kasutajatelt isikuandmeid: Reproduo / TechTudo

Kuidas kaitsta privaatsust

Veebis tehtavate otsingute tüüpide piiramine on üks võimalus reklaamivõrgustike ja andmete jahimeeste tegevuse piiramiseks üldiselt. Mida vähem on kolmandatele isikutele kättesaadavat isiklikku teavet, seda keerulisem on Interneti-indeksoijatel teatud kasutajaid tuvastada ja isikupärastatud reklaame kuvada. Lisaks on see viis vältida tundliku teabe sisenemist andmebaasi, mida ebaseadusliku turu pahatahtlikud veebisaidid turustavad.

Samuti on võimalik igat tüüpi subjektide uurimiseks ilma peavaludeta astuda mitu sammu. Alternatiiviks on kasutada DuckDuckGo, mida peetakse otsimootoriks, mis on rohkem seotud kasutaja privaatsusega, või brausereid, mis võitlevad jälitajatega, näiteks Firefox Focus. Laiendused nagu Ghostery võivad aidata teil sama teha. Veel suurema anonüümsuse saavutamiseks on teine ​​võimalus kasutada VPN-i virtuaalse masinaga või kasutada kasutaja identiteedi jaoks turvalisemat brauserit ToR.

Kuidas ma saan oma Google'i kontot oma mobiiltelefonist kustutada? Uurige seda TechTudo foorumist.

Kuidas asukohaajalugu Google Mapsi abil leida?

Kuidas asukohaajalugu Google Mapsi abil leida?