Google'i abimehe rutiini loomine

Google’i abimehe rutiini loomine

Ja mitte juhuslikult, see tööriist on täis funktsionaalsust ja enamasti kasutame ainult ühte või teist. Või ikkagi teeme nalja, küsides paar küsimust häälkäskluse kohta. Täna õpetame teile, kuidas seadistada ja kasutada teenuseid, mis on üks teenuse parimatest funktsioonidest.

Rutiinid, nagu nimigi ĂĽtleb, on etteantud funktsioonide täitmine vastavalt toimingutele või käskudele. Google’i assistendi puhul aktiveeritakse rutiin hääljuhtimise kaudu. Rutiini on kahte tĂĽĂĽpi: Google’i soovitatud ja need, mida saate ise luua. Me räägime mõlemast.

Google’i rutiin

Rakendus, mida peaksite kasutama mis tahes rutiini seadistamiseks, olenemata sellest, kas see on Google’i valmis või teie, on Google’i rakendus ise, mis võib olla juba teie nutitelefoni installitud. Seadetele pääseb juurde ka Google Home’i kaudu.

Leidke rakendus oma rakenduse sahtlist või lohistage sõrme seadme kodul, alati paremale, kuni jõuate Google Discoveri lehele. Puudutage paremas ĂĽlanurgas kolme punkti Seaded> Google’i abimees> Abimees.

rutiinne google assistent 01

Rutiinsete funktsioonide leidmine / © NextPit (ekraanipilt)

Leidke loendist funktsioon Rutiin ja puudutage seda. Näete loendit Valmis, rutiin, mida Google juba mõne eelnevalt valitud toiminguga soovitab, kuid saate oma maitse järgi näpistada. On rutiinid, millal sa ärkad, kui voodisse lähed, kui kodust lahkud, millal koju tuled ja millal oled tööle või koju. Puudutage ühte neist.

See on väga intuitiivne leht, mis kirjeldab ennast praktiliselt. See näitab Kui ma räägin …ja jätate sellele väljale Google’i soovitused või puudutate fraasi tellimuse muutmiseks. Selle valmis rutiini korral ei saa standardlauseid redigeerida, kuid nuppu “+” saate lisada uusi häälkäsklusi.

rutiinne google assistent 02

Täielik etteantud rutiin / © NextPit (ekraanipilt)

Saate lisada nii palju uusi fraase kui soovite, pidades meeles, et valite midagi, mida viisard on hõlpsasti mõistetav ja mis ei võta liiga kaua aega. Sel juhul võib see olla midagi sellist nagu “ma olen ärkvel”, millele eelneb alati käsk “OK Google”.

Siis kolisime piirkonda Minu abiline peab… kus valime rutiinselt tehtavad toimingud ja ka millises järjekorras. Selle aktiveerimiseks või deaktiveerimiseks peate lihtsalt puudutama igast toimingust vasakul asuvat kasti. Marsruutitud toiminguid saab veelgi kohandada, näiteks aadressi määramine ja helitugevuse reguleerimine.

google assistendi rutiin 03

Saate kohandada eelnevalt tehtud töörutiini / © NextPit (ekraanipilt)

SĂĽndmuste järjekorra muutmiseks klõpsake nuppu Muuda järjestust ja täiendavate toimingute lisamiseks puudutage valikut Lisa toiming. Selles piirkonnas peate toimingu lisamiseks kirjutama uue häälkäskluse (mille Google on juba vastu võtnud, mitte teie ise genereerinud), nagu räägiksite assistendiga. Lisada võiks näiteks midagi sellist: “LĂĽlitage magamistoa tuled sisse”. Puudutage valikut Lisa, kui olete valmis.

google assistendi rutiin 04

Annate häälkäsklusi ilma, et peaksite kasutama oma / © NextPit (ekraanipilt)

Lõpuks on ĂĽks osa Ja siis paljundage … mis on rohkem seotud meedia ja sisuga. Võite paluda Google’il mängida mõnda muusikat (sealhulgas teie lemmikrakenduste esitusloendeid ja taskuhäälingusaateid), mängida raadiot (mis antud juhul on mõne eelvalitud teenuse uudistesaade) või mitte midagi teha. Unerutiinis on ka võimalus magamiseks heli esitada.

tavaline google assistent 05

Meediat saab kasutada ka rutiinides / © NextPit (ekraanipilt)

Põhimõtteliselt siin see on. On mõningaid piiranguid, kuid üldiselt on võimalik igapäevaeluks sisse seada väga praktilised rutiinid. Tere hommikust ja head ööd on kõige huvitavamad, sest ärgates või pikali heites kohandub teie nutitelefon vajalikuga ning teavitab teid sõiduplaanidest, marsruutidest ja muust.

Looge oma rutiin

Kõige huvitavam on aga võimalus oma rutiini loomiseks lisaks sellele, mida Google soovitab. Võite soovida, et rutiin tekiks siis, kui ütlete, et teil on koduvisiit, või mõni teine, kui soovite mediteerida või isegi siis, kui lähete spetsiaalsele reisile.

Sellisel juhul, endiselt tavapärasel lehel, puudutate nuppu + ekraani allosas. Uus rutiin on tühi ja rutiini alustamiseks peate valima fraasi. Pange kirja, mida öelda, pidage meeles, et see oleks võimalikult lihtne. Nagu eelnevalt tehtud, saate sama rutiini jaoks valida mitu käsku. Puudutage hästi ja siis tagasi jätkama.

google assistendi rutiin 06

Looge oma rutiin / © NextPit (ekraanipilt)

Seejärel puudutage Lisage toimingja saate uuesti kirjutada, mida ĂĽtleksite Google’i assistendile rutiinselt. Selle konkreetse rutiinse valiku korral võite puudutada ka valikut „Vali enimkasutatavad toimingud” ja valida mõned, mida Google peab kõige kasulikumaks. Seal on ilmateade, sõnumite saatmine, meedia helitugevuse reguleerimine, midagi ĂĽtlemine ja paljud teised. Nautige.

Seejärel saate sarnaselt etteantud toiminguga valida meedia taasesituse, puudutades Lisage meedium. Eelnevalt saate need välja valida ja ka oma maitse järgi konfigureerida. Ja valmis, olete oma rutiini seadistanud ja nüüd on teie nutitelefon nutikam ja töötab teie jaoks.

google assistendi rutiin 07

Google soovitab teile tavapärase tegevuse seadistamiseks kõige tavalisemaid toiminguid / © NextPit (ekraanipilt)

Tulevikus on rohkem funktsioone

Kas olete veidi kade iOS-i funktsiooni suhtes, mis kontrollib rutiinseid sĂĽsteemirakendusi ja ka kasutaja installitud rakendusi? Noh, mõne aja pärast on see võimalik ka Androidis, funktsiooni “Rakenduse toimingud” abil. See peaks töötama täpselt nii, nagu me seda ette näeme, ja me võime Wizardi rutiini lisada väliseid rakendusi.

Seda võimalust demonstreeriti Google I / O 2018-l ja see anti arendajatele välja. Praegu saavad seda kasutada ainult rakendused neljas kategoorias: tervis ja sobivus, rahandus ja pangandus, reiside jagamine ja toidutellimused. Valikutena on välja toodud sellised rakendused nagu PayPal ja Nike Run Club.

Mis on valesti? Kas kavatsete oma rutiini luua? Kas juba kasutate seda funktsiooni?