Google’i assistent “kurt” praktika ĂĽlevaatamiseks. Nähtav õun katab ka Siri kõrvad

Selle otsuse on teinud Saksamaa ametivõimud ja selle on avaldanud rahvusvaheline ajakirjandus. Sel neljapäeval Hamburgi voliniku avaldus, milles selgitati, et arutelud tulid Hollandi meediaväljaande juulikuu aruandest. NWS vrt poolt hangitud tuhandest helifragmendist on 153 salvestatud Google’i abimehe kasutajate teadmata, väidab veebisait.

Intervjuus Business Insiderile selgitas Google’i pressiesindaja, et pärast Hollandi helilekke kohta teada saamist lõpetas ettevõte asja uurimise ajal assistentide keelekontrolli. Pressiesindaja ei kinnitanud aga kohe, kas see ĂĽlevaade, mille eesmärk on koolitada Google’i assistenti, on lõpetatud kogu maailmas või ainult Euroopas.

Ăśhes avalduses tundis volinik nende numbrite pärast muret, kuid Google ei olnud selle ainus “sihtmärk”. “Virtuaalsete kõneabiliste kasutamine sellistest teenustest nagu Google, Apple ja Amazon on osutunud äärmiselt riskantseks mõjutatud isikute privaatsusele,” ĂĽtles ta.

Ehkki kahe ettevõtte suhtes, mida on ka kritiseeritud privaatsuse pärast, ei võetud viivitamatut tegevust, kutsus voliniku aruanne ettevõtteid oma poliitikad ja protseduurid kiiresti üle vaatama.

Ja just seda on Apple teinud. TechCrunchi andmetel peatab Apple ajutiselt ja vaatab ĂĽle globaalse programmi, mis võimaldab teenusepakkujatel Siri salvestistele juurde pääseda. See otsus tuli pärast seda, kui The Guardiani uudistearuanne teatas, et pakkujad “kuulevad” regulaarselt privaatset ja konfidentsiaalset teavet.

“Oleme pĂĽhendunud suurepärase Siri kogemuse pakkumisele, kaitstes samal ajal kasutaja privaatsust,” ĂĽtles Apple’i pressiesindaja saidi avalduses. “Täieliku ĂĽlevaate tegemise ajal peatasime Siri globaalse paremusjärjestuse. Lisaks on kasutajatel tulevaste tarkvarauuenduste osana võimalus valida, kas osaleda hindamistes, “lisas ta.

Apple’i sõnul salvestatakse Siri kĂĽsimuste kasutajate salvestisi kuus kuud, “et tuvastussĂĽsteemid saaksid neid kasutaja hääle paremaks mõistmiseks kasutada”. Kuue kuu pärast hoidis Apple veel ĂĽht tuvastamatut koopiat kuni kaks aastat, et Siri funktsioone “täiustada ja arendada”.

Andmete privaatsusega seotud probleemid on mõjutanud mitut tehnoloogiaettevõtet ja muutunud valitsuste ja reguleerivate asutuste jaoks üha suuremaks mureks. Facebooki viie miljardi euro suurune trahv on viimane näide, mis ajendab ettevõtet teatama, et kavatseb oma osalust selles valdkonnas suurendada.