contador gratis Skip to content

Google'i ja Facebooki töötajad töötavad aasta lĂ”pus kodust, sest COVID-19 – Ă€ri

Google'i ja Facebooki töötajad töötavad aasta lÔpus kodust, sest COVID-19 - Àri

Ehkki COVID-19 veepandeemia ja kogu maailma valitsuste rakendatud isolatsioonimeetmed jÀtkuvad veel mitu kuud, proovivad paljud ettevÔtted kavandada normaalsuse taastamist. Google ja Facebook otsustasid hiljuti, et enamik töötajaid töötab kodust 2020. aasta lÔpuks.

Google'i tegevjuht Sundar Pichai saatis aprilli lĂ”pus siseteate, milles teatas, et maksimaalselt vĂ”ivad ettevĂ”tte töötajad kontorisse naasta 1. juunil. NĂŒĂŒd otsustab juhataja uksed avada ainult töötajatele, kelle ĂŒlesandeid kodus teha ei saa, jĂ€tkas infoleht. KĂ”ik ĂŒlejÀÀnud jĂ€tkavad telekommunikatsiooni vĂ€hemalt jĂ€rgmise 7 kuu jooksul.

Facebooki puhul plaanib ettevÔte avada 6. juulil kontoride uksed mitmele töötajale. Facebooki pressiesindaja aga selgitas rahvusvahelisele ajakirjandusele, et () kÔik töötajad, kes saavad oma tööd teha eemalt, saavad selle teha aasta lÔpus. Mark Zuckerbergi juhitud ettevÔte otsustab endiselt, millised töötajad pÀÀsevad varem tagasi.

Tuleb meeles pidada, et isegi mÀrtsi alguses teatas Google, et kÔik USA töötajad peavad töötama kodust, kui nende teostatavad funktsioonid on vÔimalikud. Google'i pressiesindaja rahvusvahelises ajakirjanduses esitatud teabe kohaselt puudutab kÀik ka Euroopa ametnikke.

Facebook oli ka ĂŒks esimesi PĂ”hja-Ameerika tehnikuid, kes teatas kaugtöötluse vastuvĂ”tmisest pĂ€rast seda, kui said teada, et mitmed Seattle'i kontoritöötajad olid mĂ€rtsi alguses sĂ”lminud lepingu COVID-19-ga.