BLOG

Google'i ja Facebooki töötajad töötavad aasta lõpus kodust, sest COVID-19 – äri

Ehkki COVID-19 veepandeemia ja kogu maailma valitsuste rakendatud isolatsioonimeetmed jätkuvad veel mitu kuud, proovivad paljud ettevõtted kavandada normaalsuse taastamist. Google ja Facebook otsustasid hiljuti, et enamik töötajaid töötab kodust 2020. aasta lõpuks.

Google'i tegevjuht Sundar Pichai saatis aprilli lõpus siseteate, milles teatas, et maksimaalselt võivad ettevõtte töötajad kontorisse naasta 1. juunil. Nüüd otsustab juhataja uksed avada ainult töötajatele, kelle ülesandeid kodus teha ei saa, jätkas infoleht. Kõik ülejäänud jätkavad telekommunikatsiooni vähemalt järgmise 7 kuu jooksul.

Facebooki puhul plaanib ettevõte avada 6. juulil kontoride uksed mitmele töötajale. Facebooki pressiesindaja aga selgitas rahvusvahelisele ajakirjandusele, et () kõik töötajad, kes saavad oma tööd teha eemalt, saavad selle teha aasta lõpus. Mark Zuckerbergi juhitud ettevõte otsustab endiselt, millised töötajad pääsevad varem tagasi.

Tuleb meeles pidada, et isegi märtsi alguses teatas Google, et kõik USA töötajad peavad töötama kodust, kui nende teostatavad funktsioonid on võimalikud. Google'i pressiesindaja rahvusvahelises ajakirjanduses esitatud teabe kohaselt puudutab käik ka Euroopa ametnikke.

Facebook oli ka üks esimesi Põhja-Ameerika tehnikuid, kes teatas kaugtöötluse vastuvõtmisest pärast seda, kui said teada, et mitmed Seattle'i kontoritöötajad olid märtsi alguses sõlminud lepingu COVID-19-ga.

Seonduvad postitused

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH