Google’i kunsti ja kultuuri kaudu leiate rahvusmuuseumi

Peal 2. septembril 2018 Seda Rahvusmuuseum on kohutav tragöödia, tohutu tulekahju, mis hävitas suurema osa kogu 20 miljonit eset.

Selliseid säilmeid pole võimalik taastada, sest see on väga oluline rekord tulevastele põlvedele, kes ei suuda osa oma ajaloost hinnata ja uurida.

Partnerluses Haridusminister, Rio de Janeiro föderaalne ĂĽlikool (UFRJ) ja Google, saadaval läbi Google’i kunst ja kultuur tuur ja 8 eksponaati virtuaalne 164 osa pildist hävinud tules.

Google tegi 2017. aastal osa töödest muuseumivaate platvormil, mis võimaldab virtuaalseid pilte 360-kraadistes ekskursioonides ja selliste vidinatega nagu Google Cardbord muutub keelekümblus veelgi suuremaks.

Rambivalgus on kadunud leekides, olemas praktiliselt

Kahjuks süttis osa teoseid 2. septembril 2018, kummalisel kombel, 3 kuud pärast rahvusmuuseumi mälestuspäeva. Kurb on näha Brasiilia kultuuri unarusse jätmist ja väheseid investeeringuid, kuid selle algatusega saavad inimesed, kellel pole olnud võimalust tükke nende olemasolul näha, võluda ja õppida sellest kadunud ajaloost natuke. Mõned olulised asjad on:

  • Luzia, Ameerika vanim inimese luustik, on umbes 11 500 aastat vana.
  • BendegĂł meteoriit, mille avastas 1784. aastal ĂĽks noor poiss, ĂĽks maailma suurimaid meteoriite.
  • Sha-amun-en-su kirst, Quediva Ismaili kingitus Dom Pedro II-le 1876. aastal.
  • Vas Marajoara Kolumbia eelne ĂĽhiskond.
  • India mask Aweti, Waura ja Mehináku inimestelt.

Juurdepääs Google’i kunsti ja kultuuri veebisait ning rahvusmuuseumi tipphetked, kui soovite teha ringkäigu ja õppida Brasiilia ajalugu ja väärtuslikke säilmeid, pääsete lihtsalt juurde See link ja jalutuskäik muuseumi galeriides.

Kas soovite sellist tükki näha? Tunnistan, et mul polnud võimalust rahvusmuuseumi külastada ja sel digitaalsel viisil avastasin asju, mida ma isegi ei teadnud Brasiilias olemas olevat. Häbi on teada, et osa meie ajaloost on hävitatud, et saame olla aktiivsemad ja mitte lasta oma ajalugu ametivõimude hooletuse tõttu kaotsi minna.

Ootan teid järgmises postituses, siin blogis Dioliinuks, SÜSTEEMAALT! ?