Google’i otsing aitab teil inglise keelt õppida ja hääldust parandada

Google hakkab lisateavet pakkuma, kui otsite võõrsõnade tõlkeid või tähendusi. Üks uudsus on keerukam hääldustööriist: selle asemel, et lihtsalt kuulata, kuidas teatud termineid teises keeles öeldakse, saab kasutaja harjutada hääldamist ja saada reaalajas tagasisidet, et näha, kas ta räägib õigesti. Teine muudatus seisneb piltide kasutamises, mis aitab paremini mõista tõlgitava sõna tähendust.

Kui tippite teksti „Kuidas hääldada”, millele järgneb võõrsõna, esitab Google õige hääldusheli ja pakub koolitusvõimalusi. Kasutajad saavad ühe nupuvajutusega ise oma häälduse dikteerida ja hindamiseks esitada.

Kuidas kasutada rakendust MosaLingua inglise keele lõbusaks õppimiseks

1 ĂĽhes Google hakkas otsingumootorites testima häälduspraktikaid – Foto: paljundamine / Google

Google alustab otsingumootorites häälduspraktika testimist – Foto: Reproduktsioonid / Google

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid soodushinnaga tooteid? Leidke TechTudo võrdlus

Seejärel tunneb süsteem heli ära ja kuvab ekraanil foneemid, et inimene saaks täpselt aru, mis vajab parandamist. Ettevõtte teatel jagab kõnetuvastustehnoloogia häälduse tükkideks ja lõikab, kuidas inimesed sõnu hääldavad ja milliseid algoritme kuulda oodatakse.

Hääldustööriist ilmub esmakordselt ameerika inglise keeles – Photo: Disclosure / Google

Allikad on endiselt eksperimentaalsed ja algavad seetõttu ainult neist, kes räägivad Ameerika inglise keelt. Varsti saavad seda testida ka kasutajad, kelle Google on seadnud Hispaania. Portugali keeles pole funktsiooni käivitamise kohta veel prognoose.

Teiselt poolt on tõlgitud sõna pildivaade nĂĽĂĽd kõigile veebis ja mobiilseadmes Google’i jaoks saadaval. Praegu näitab funktsioon ainult nimisõnade tõlkimisel fotosid.

Google'i abimees: neli kurioosumit tarkvara kohta

Google’i abimees: neli kurioosumit tarkvara kohta