Google'i tehisintellekt võimaldab teil nägemisprobleeme eelnevalt avastada

Google’i tehisintellekt võimaldab teil nägemisprobleeme eelnevalt avastada

DeepMind on uurimus meditsiinis rakendatud tehisintellekti valdkonnas, mille Google kaks aastat tagasi oma projektide portfellis „kasutusele võttis“ ja mis näitab nüüd lõpuks märkimisväärseid edusamme: uus partnerlus Ühendkuningriigi riikliku tervishoiusüsteemiga võimaldab analüüsida miljonit meditsiinilist juhtumit tehnoloogia „koolitamiseks“. nägemisprobleemide ja pimeduse avastamisel tavapärasest varem.

Projekti eest vastutavad isikud usuvad, et “masinõppe tehnoloogia, teatud tĂĽĂĽpi tehisintellekt, võib terviseuuringutele tõhusalt kasuks tulla”. Ja see on sama tehnoloogia, mida DeepMind kasutab mingi närvivõrgu ehitamiseks, mis aitab meditsiinipersonalil tuvastada degeneratiivsete silmahaiguste varajased tunnused.

Tuvastamine ja analüüsimine on võimalik tänu algoritmilistele toimingutele, mis tekivad protsessi edenedes ja mis tuvastavad automaatselt traditsioonilistest jälgimissüsteemidest pääsenud hoiatusmärgid, teatab The Verge. Kaks seisundit, mida tuleks tuvastada, on vananemisega kaasnev degeneratsioon silmade määrimise viisis ja võimaliku diabeedidiagnoosiga seotud sümptomid.

Just selle haiguse taustal on ĂĽks DeepMindi asutajatest kõige entusiastlikum. “Diabeetikud põevad tulevikus pimedust 25 korda sagedamini. Kui meil õnnestub seda seisundit oma tehnoloogiaga õigeaegselt avastada, on meie hinnangul 98% juhtudest võimalik ära hoida ja asjakohaselt käidelda, “kaitses Mustafa Suleyman.

See on teine ​​kord, kui Suurbritannia ettevõte teeb koostööd Suurbritannia riikliku tervishoiusĂĽsteemiga, kuid esimene tehisintellektil põhinev algatus. See kogemus on aga varem tekitanud vastuolulisi hääli, kuna partnerlus on võimaldanud Google’il tutvuda enam kui 1,6 miljoni Ăśhendkuningriigi patsiendi haiguslooga.