Google’i tulud kasvasid 19%, kuid jäid alla analĂĽĂĽtikute hinnangutele

Turg avaldab ettevõttele survet ja igasugune ootamatu tulemus toob kaasa kahjumi. Pärast seda, kui Google avaldas selle aasta esimese kvartali finantsaruanded, kukkusid ettevõtte aktsiad aktsiaturu sulgemise järgsel perioodil üle 6%.

Ehkki 15,4 miljardi dollari, umbes 11,12 miljardi euro suurune tulu koguti, olid analĂĽĂĽtikud prognoosinud 15,52 miljardit. Kasum aktsia kohta enne mahaarvamist oli 6,27 dollarit, kui investorid hindasid kasumiks 6,42 dollarit.

Ettevõtte kasum ulatus 4,12 miljardi dollarini, mis on võrdne 2,97 miljardi euroga, kasvades aastaga 3%.

Suurem osa Google’i tulust tuleb jätkuvalt reklaamimisest ja klikkide arv reklaami kohta on kasvanud 26% võrreldes 2013. aasta sama perioodi tulemustega. Negatiivse kĂĽljena väheneb klõpsutariif 9%. Mountain View tehnoloogia ei suuda jätkuvalt veenda analĂĽĂĽtikuid mobiilireklaamide valdkonnas, mis asendatakse endiselt lauaarvutipõhise reklaamiga.

Forbes kirjutab, et lĂĽhiajalises perspektiivis avaldab Google reklaamide osas ĂĽha suuremat survet, kuna see laiendab oma tegevuspiirkonda erinevatele segmentidele.

Google’i tegevjuht Larry Page ĂĽtles oma avalduses, et see oli USA tehnoloogia jaoks positiivne kvartal, öeldes, et ta on ettevõtte põnevusest arenevas äris väga põnevil. See on tõepoolest ĂĽks kriitikakoht mõnelt analĂĽĂĽtikult, kes arvab, et Google hajutab oma tegevust liiga palju, mis vähendab reklaamide hindu vaatamata kasvavale kasutajate arvule.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi