contador gratis Saltar al contenido

Google’il on kuni juulini vaja vältida kohtuvaidlusi oma domineeriva positsiooni kuritarvitamise pärast ELis

Google ostis Meebo… ja Quickoffice'i

Google peab juuli alguseni selgitama Euroopa Komisjonile, mil määral kavatseb ta oma tava muuta, andes reguleerivatele asutustele kinnituse, et suudab oma turgu valitseva seisundi väidetava kuritarvitamise uurimise lõpetada.

Euroopa konkurentsivoliniku Joaquin Almunia hoiatus, kes kavatseb mitteametliku tegevuse vajadust vältida, soovitas ettevõttel teha ettepanekuid oma ärimudeli muutmiseks, et tagada vaba konkurentsi ohustamine turul.

“Tahaksin anda ettevõtetele võimaluse esitada ettepanekuid lahendusteks, mis väldiks pikka protsessi,” ütles ametnik sel reedel peetud kõnes, mida tsiteeris Reuters.

Joaquin Almunia ütles, et ta loodab “juuli alguses” saada “käegakatsutavaid märke Google’i jõupingutustest seda marsruuti uurida”.

21. mail saatis volinik uurimishiiglasele kirja, hoiatades poliitikate parandamise ja tulemuslikkuse muutmise vajaduse eest mitmes oma ettevõtte valdkonnas. Kohtukutse klassifitseeritakse Euroopa reguleerivate asutuste 2010. aasta novembris algatatud uurimise esimese järeldusena.

Uurimisel jõuti järeldusele, et Google võib tegelikult rikkuda Euroopa konkurentsiseadusi, tuues välja neli konkreetset valdkonda, mis peaksid tegutsema: kuidas otsingutulemid on korraldatud (eelistades teenust ennast); teiste ettevõtte lehtede kasutamine nende infosaitidel ilma eelneva loata; reklaamileping ettevõtte ja partnerite vahel seoses uurimistulemustega; või võite kehtestada piirangud oma AdWordsi kampaania teisaldatavusele teistele teenustele.

Toona ütles Google, et ei nõustu reguleerivate asutuste järeldustega ja ütles, et see ei riku konkurentsiseadusi. Nüüd on komisjoni esindajad määranud tähtaja sammude esitamiseks ja hoiatanud, et kui ettevõtte ettepanek on mitterahuldav, jätkub see ka edaspidi. ametlik menetlus ühenduse eeskirjade rikkumise korral, mille kohaselt esitatakse “vastuväide” või süüdistus.

„Usun kindlalt, et selle juhtumi kiirest lahendamisest saavad kõige rohkem kasu nii kasutajad kui ka konkurendid. Kiiresti kasvava turu korral on alati parem konkurentsi kiiresti üles ehitada ”, kaitses Joaquin Almunia, lisades, et on vajalik, et„ asjaomased ettevõtted oleksid valmis tõsiselt võtma ja olemasolevaid probleeme lahendama ”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes