Google’ile määrati Ameerika Ăśhendriikides 22,5 miljoni dollari suurune trahv

Föderaalne kaubanduskomisjon teatas täna Google’ile rekordilisest trahvist 22,5 miljonit dollarit (18,3 miljonit eurot). Lause lõpetab juhtumi, milles ettevõtet sĂĽĂĽdistati Kook koguda teavet selle kohta, kes surfab Internetis Apple Safari brauseri abil.

Karistused ei mõista ettevõtet kasutamise eest hukka Kook DoubleClickiga seotud saitide võrgus – Google’i veebireklaamiettevõte, kuid kasutajatele pakutava vähese teabe tõttu on garanteeritud, et sĂĽsteem eeldab automaatselt, et Safari kasutajad lĂĽkkavad kĂĽpsisefaili tagasi. See konfiguratsioon on täpsustatud brauseri privaatsuseeskirjades, mis lubab kolmandate osapoolte kĂĽpsiseid kasutada ainult kasutaja selgesõnalise loaga.

Seda Kook need on tööriistad, mis võimaldavad teil koguda teavet veebis sirvivate inimeste maitsete ja eelistuste kohta, et suunata reklaamid nende huvialadele.

C-le saadetud avalduses Net, selgitab Google ennast ja tagab, et ta ei tee midagi ebaseaduslikku. “FCT keskendub 2009. aastal avaldatud abilehele”, mis oli rohkem kui kaks aastat enne selle vastuvõtmist, et tugevdada ja selgitada privaatsuseeskirju, mis hõlmavad ka tema teenuste kasutamist.

Siin viidatud aktsepteerimine viitab lepingule, mille Interneti-hiiglane allkirjastas eelmisel aastal FCT-ga, võttes endale teatud vastutuse privaatsusega seotud teemadel, sealhulgas teabe läbipaistvuse küsimustes.

Samas avalduses rõhutas ettevõte ka seda, et faktide analĂĽĂĽsimise kuupäeva seisuga pole isegi Apple’il endal kĂĽpsiste haldamise poliitikat, mida tänapäeval säilitatakse ja mis nõuab kasutajatelt nõusoleku kĂĽsimist.

FCT omalt poolt rõhutab, et Google’ile määratud trahvid on näide sellest, kuidas regulatiivseid otsuseid peaksid kõik ettevõtted järgima, olenemata nende suurusest. See on suurim ja esimene, mida asutus rakendab veebipõhiste privaatsusega seotud probleemide lahendamiseks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira