Göran Marby on isik, kes valitakse ICANNi juhtima

Tal on üle 20-aastane Interneti-alane töökogemus, lisaks on tal kogunenud ka parimad ettevõtlus- ja juhtimisoskused. Rootsi Göran Marby on ICANNi uus tegevjuht, ametisse astub ta ametlikult mais.

Nordik asendab Fadi Chehadét, kes jääb tegevdirektoriks 15. märtsini. Vahepealsel perioodil võtab ajutise juhtimise üle ICANNi ülemaailmne domeenidivisjoni esimees Akram Atallah.

Kuni viimase ajani oli Göran Marby kommunikatsioonisegmendi – ANACOMi ekvivalendi – Rootsi regulatiivdirektor ja asutas ettevõtte AppGate Networks Security.

Göran Marby missioon on juhtida ICANNi ĂĽleminekuprotsessi parimal võimalikul viisil. Asja põhipunkt on seotud IANA administratsiooniga – ĂĽksusega, kes vastutab tippdomeenide määramise eest – ja kellel on endiselt otsesed sidemed USA-ga. Selle eesmärk on muuta agentuur majanduslikest ja poliitilistest huvidest sõltumatumaks.

“Mul on väga hea meel olla osa ICANNist ja ĂĽhineda Interneti-organisatsioonide ja kogukondade uue ajastu alguses,” ĂĽtles uus tegevjuht oma avalduses.