GovTech: võitja valiti täna ja projektis on palju tehnoloogiat

Challenge käivitati mais ja eesmärk on, et konkursil oleks toode ja prototüüp, mitte ainult idee, valides startupi koos ettepanekuga, mis vastab säästva arengu eesmärkide ühele väljakutsele.

Haldusajastamise riigisekretär Graça Fonseca kinnitab SAPO TEK-ile, et esialgne saldo on positiivne, seda nii rakenduste arvu, nende mitmekesisuse kui ka nende projektide hääletussüsteemi toetava plokiahela platvormi kogemuse tõttu.

Kokku 113 võistlevat projekti, mis said žüriilt ja avalikult Bright Pixeli hallatava plokiahela platvormi kaudu hääli.

Kõik huvilised peaksid registreeruma ja võimaldama neile juurdepääs virtuaalsele valuutale GovTech, mida kasutatakse kandidaatide poolt hääletamiseks, rahakotis, mis võib teiste algatusega liituma kutsumisel kasvada.

Välja anti ligi 5 miljonit GovTechi, millest 4559 312 kasutasid hääletusele registreerunud 1734 investorit finalistide valimiseks.

See valik võimaldab määrata 6 finalisti, kes täna žürii ees lõpliku koha saavutasid, kes vastutab kolme võitja valimise eest, kellele antakse 30 tuhat eurot rahalist toetust, lisaks muudele auhindadele, näiteks juurdepääs Web Summit’i Alpha paketile, millel on kolm piletit.

ning võimalus oma tooteid või teenuseid ürituse ajal tutvustada.

Võitjad saavad ka alla kirjutada riikidega koostööprotokollidele toodete või teenuste väljatöötamiseks ja testimiseks, millel on juurdepääs riikliku inkubaatori ruumile.

Kuus finalisti osalevad metsanduse, tervishoiu, tervisliku toitumise, põllumajanduse ja hariduse valdkonnas uuenduslikes toodetes „made in Portugal“ ning projektideks on INFORMAT, tervislik eluviis kõigile OceanGloamourilt, Bio2Skin, Mi-Go, Spawnfoam ja SmartFarmer.

„Üldine projekti kvaliteet on hea […] ärimudelitega konkureerimiseks on vajalik toode või prototüüp, need ei saa olla ainult ideed ja esitlused, ”selgitab Graça Fonseca.

Riigisekretär märkis ka, et tõsiasi, et konkurss on suunatud lahenduste ja toodete rakendamisele vastusena säästva arengu väljakutsetele, on oluline tegur, kuna paljud neist ettevõtetest ja ettevõtjatest on teadlikud oma projektide rakendamisest selles valdkonnas ja soovivad saada seda olulist pitserit uute turgude avamiseks ja uute kohtade avamiseks see algatus on suunatud uuele investeerimisradarile.

Blokiahela platvormi kasutamise kohta ĂĽtles Graça Fonseca, et see oli hea kogemus ja esimene samm tehnoloogias, mis on endiselt “eksperimentaalses etapis”.

Praegu on platvormi kasutamine GovTechi teise väljaande jaoks 2019.

aastal tagatud, kuid see kogemus võib avada ukse tehnoloogia kasutamiseks ka teistes projektides ja teistes ministeeriumides.