contador gratis Saltar al contenido

Gravimeetriliste uuringute jaoks oli maailma esimene nano-satelliidi loomisel eeskujuks Portugal

Gravimeetriliste uuringute jaoks oli maailma esimene nano-satelliidi loomisel eeskujuks Portugal

Selle satelliidi pardal olev ülitäpne kiirendusmõõtur võimaldab hinnata ka neutraalse termosfääri tihedust, mis võimaldab täiustada aerodünaamilisi hõõrdemudeleid ja uurida Päikese-Maa interaktsioone termo-atmosfääri põiktuulte mõõtmise kaudu.

UPGRADE satelliidid lähevad NASA GRACE ja GRACE-FO jälgedes

ISQ andmetel ja projektimeeskonna prognooside kohaselt võib uPGRADE-l põhinev operatiivkonstellatsioon olla võrreldav (või isegi kõrgem) jõudlusega, sõltuvalt sellest, kui palju satelliite käivitatakse) koos ühe kuni kaks korda madalamate kuludega. voltimine.

Missiooni peamine teaduslik instrument on mikroelektromehaanilisel süsteemil (MEMS) põhinev ülitäpne kiirendusmõõtur, mis on võimeline mõõtma kiirendust kümnete nm / s2 tasemel.

See kompaktne konfiguratsioon on tüüpiline missioonigravimeetriale ja selle eesmärk on tagada, et kõik mitte-gravitatsioonikiirendused (sealhulgas orbiidi kõrgusel kogetud atmosfääri hõõrdumine ja päikesekiirguse rõhk) mõõdetakse kiirendusmõõturi abil “puhtalt” ja eraldatakse selgelt. gravitatsioonisignaali. Alles pärast erinevate kiirendusallikate süstemaatilist eemaldamist on võimalik “näha” Maa gravitatsioonivälja ajalisi muutusi piirkondlikus mastaabis.

Nano-satelliit uPGRADE on osa algatusest „Go Portugal – ülemaailmne teaduse ja tehnoloogia partnerlus“, mis on osa TÜ Austin Portugal programmist, mis käivitati algselt 2007. aastal, et stimuleerida ja tugevdada tõhusat koostööd UTA ning teadlaste, õpetajate, üliõpilaste ja ettevõtte vahel. Portugali keelt Atlandi-üleste teadus- ja arendusprojektide kaudu, samuti võimalusi täiendõppeks ja liikuvuseks.