Groupon lõpetas tegevuse mitmes Euroopa riigis

Rootsi, Taani, Norra ja Soome on riigid, kus Groupon lõpetas esmaspäeval tegevuse. See otsus kajastab strateegiat, mille ettevõte on alates septembrist vastu võtnud, võttes arvesse tema halbu finantstulemusi, sealhulgas loovutusi langevatel turgudel.

“Jätkates oma operatiivset ja strateegilist keskendumist rahvusvahelise äri lihtsustamisele ja ratsionaliseerimisele, hindame oma rahvusvahelist portfelli, et teha kindlaks, millised varad võivad aidata kaasa meie pikaajalisele visioonile agressiivsest kasumlikust kasvust,” ĂĽtles Groupon Tech Crunchi tsiteeritud avalduses. .

Nüüdseks väljakuulutatud sulgemised ühinevad Kreeka ja Türgi varasemate väljapääsudega ning septembris suleti Marokos, Panamas, Filipiinidel, Puerto Ricos, Taiwanis, Tais ja Uruguays asuvad objektid koos 1100 koondamisega. Äri haripunktis oli Groupon aktiivne enam kui 40 turul.

TeK võttis ettevõttega ühendust, et kommenteerida Portugali turu strateegiat, kuid pole siiani vastust saanud.

Tuleb märkida, et Groupon kandis kolmandas kvartalis kahjumit 27,6 miljonit dollarit, lisaks eelmise aasta samal perioodil registreeritud 21,2 miljonit kahjumit.

Selle aasta neljandaks kvartaliks prognoosis Groupon käivet vahemikus 815–865 miljonit dollarit ja 2016. aastaks 2,75–3,05 miljardit dollarit, mis on mõlemad alla Reutersi küsitletud analüütikute prognooside.