GTK 4 turule toomine läheb järjest lähemale!

Võite kohata selliseid termineid nagu Qt, GTK ja kui te pole Linuxis uus, võite selle nomenklatuuriga “hõljuda”. Võite olla kindel, et see kõik on lihtsam kui arvatakse.

Qt ja GTK + on tööriistakomplektid graafiliste liideste loomiseks. Rääkides konkreetselt GTK + -st, on see GNOME-i arendusplatvormi keskmes, kuid see ei piirdu sellega. Näiteks muude liideste rakendused, näiteks: Cinnamon, XFCE, Deepin Desktop (DDE), KDE jne; Neid saab ehitada GTK + -i ja lisaks saab GTK-d kasutada ka teistes operatsioonisüsteemides, nagu BSD, Windows ja macOS.

Kauaoodatud GTK 4

Kuna tehnoloogia kipub arenema, ei erine see GTK-st ja alates selle käivitamisest 1998. aastal GNOME tööriistakomplekt on saanud uusi täiustusi ja juurutusi. Praegu versioonis 3.24 saab GTK uue sõnastuse kauaoodatud GTK-ga. Kavas on uued funktsioonid ja refaktoreerimine. See tähendab selle raamistikuga välja töötatud uut viisi rakenduste struktureerimiseks.

GTK 4 viivitamine võib olla õigustatud, kui kaalume ettepanekuid, mille eesmärk on olla API stabiilne ja mis ei nõua, et arendajad kordaksid iga värskenduse ajal oma rakenduskoodi osi juba kuue kuu jooksul, mis võib põhimõtteliselt juhtuda GTK 3-ga seekord.

Ăśleminek GTK 3-lt GTK 4-le

Peale mõnede vidinate jätmise ja uute lisamise GTK 4-le on uuel versioonil mitmeid ettepanekuid, näiteks: Vulkani ja OpenGL-i toe lisamine teie rakenduse kiiruse suurendamiseks, kuna GPU “tõmbab” visuaalseid elemente ekraanile. Puhtam kood, vana koodi ĂĽmbertegemine, laiendamine Waylandi silmas pidades, kuid kaotamata X11 toetust.

gtk + -gtk4-gtk3.96-gnome-interface-vullkan-opengl-linux-DE-blur-effects

Me teame, et GTK 4 sisaldab tuge armastatud või vihatud “hägususele”, 3D-animatsiooni ja graafiliste efektide võimalust jne.

Ootamine võib lõppeda

GNOME arendaja plaan on pakkuda turvalist ja stabiilset API-d, mis ei vaja lühikese ja keskmise tähtajaga põhilisi muudatusi, pakkudes GTK-s rakendusi arendavatele inimestele suuremat mugavust, sest isegi tööriistakomplekti värskenduse korral ei pea arendajad oma rakendusi uuesti kohandama. .

Praegu saavad arendajad testida GTK 4 koos GTK 3.96-ga, mis on “GTK 4-le muudetav versioon”.

Kui soovite vaadata kogu tehnilist teavet GTK 3.96 ja GTK 4 kohta, juurdepääs GTK ajaveebi ametlikele teadaannetele ja vaadake uudiseid põhjalikult.

Kas näeme GTK 4 stabiilse versiooni väljaandmist 2019. aastal? Kuna Linuxi maailmas on ilmnenud nii palju “pommitavaid” uudiseid, pole mul milleski kahtlust (???).

Ja kas ootate GTK 4 uudiseid? Jätkake seda vestlust meie foorumis Diolinux Plus.

Ootan sind järgmise postituseni, SÜSTEEMAATILISELT! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.