Guilherme Rambo on alates augustist oma arendajakonto blokeerinud [atualizado: resolvido!]

Jah, inimesed, see võttis, kuid juhtus: Brasiilia arendaja / häkker Guilherme Rambo Apple’i arendajakonto on alates eelmise aasta augustist blokeeritud.

Rambo ĂĽtles oma ajaveebi postituses, et ĂĽritas probleemi Apple’iga võimalikult segaselt lahendada ning otsustas selle avaldada alles nĂĽĂĽd, kolm kuud hiljem, sest ei näinud enam lahenduse väljavaadet, vaid kes teab, “meediasurve” kaudu. .

Praeguse stsenaariumi korral ei saa Rambo luua oma rakendusele (nt AirBuddy) hooldusprofiile, saadab märguandeid LĂĽkake või isegi pöörduge Apple’i arendajaprogrammi tugiteenuse poole.

Paar korda, kui tal oli õnnestunud seal kellegagi rääkida, pidi ta seda tegema läbi selle ettevõtte arendajakonto, kus ta töötas.

Kogu loo suur probleem on see, et Apple ei öelnud Rambole kunagi oma konto blokeerimisest ja veel vähem andis talle põhjust seda teha.

Toetatud kontaktid ĂĽtlesid talle, et ta saab lĂĽhikese vastuse ja juhtumit “analĂĽĂĽsitakse”, kuid kogu selle aja möödudes jäi olukord pimedaks.

Noh, “pimedas” … eks.

Nii meie, Rambo kui ka keegi teine, kes järgib nende trajektoori Apple’i maailmas, teavad, et see ummistus on seotud mitmesuguste salajaste ettevõtte avastustega, mille ta on teinud operatsioonisĂĽsteemi beetaversiooni jms otsimisega – tehnika, mida nimetatakse “Spelunking”.

Siin on mõned hiljutised näited:

Ühest küljest võite panna ennast Rambo poolele ja järeldada, et ebaõnn on see, kui Apple teeb selle vea, jättes konfidentsiaalse teabe avalikku testimisse antud tarkvara.

Teiselt poolt allkirjastab iga Apple’i arendajaprogrammi osaleja lepingutingimuse [PDF] ja NDA (mitteavaldamise lepingvõi mitteavaldamise lepingud), mis takistasid neid selgelt Rambo tegemisi tegemast.

Teisisõnu, Apple jätab endale õiguse keelata Rambo kontod soovi korral.

Ma näen selles loos ainult kahte asja, mis lähevad kohutavalt valesti: 1) miks ta ei teinud seda otsust ja ei öelnud talle blokeerimise põhjust ja 2) nagu Rambo, postitavad ka Apple’i saidid kogu maailmas teavet / ekraanipilte / e ja beetaversiooni ettevõttelt, rikkudes selgelt neid tingimusi / NDA-sid, ja Apple pole selle vastu midagi teinud.

Samuti on see lõpuks Apple’i poolt väga naeruväärne “kättemaks” – lõppude lõpuks, kui ta otsustab selle keelu oma kontol hoida, ei takista see seda edaspidise beetatarkvara otsimist ja võimalike lekete paljastamist kogu maailmas.

Tema sisselogimiseks ja allalaadimiseks on palju arendajakontosid ehitama OS.

See lugu tuletab mulle meelde baarist leitud iPhone 4 prototĂĽĂĽbi juhtumit, mille pilte ja ĂĽksikasju avaldas veebisait kogu maailmale.

Gizmodo.

Sellel saidil on aastaid Apple’i ĂĽrituste korraldamine keelatud lihtsalt ajakirjandusvabaduse õiguse kasutamise pärast; see pole nii, et nad oleksid rĂĽnnanud ettevõtte ĂĽlikoolilinnakut ja seadme varastanud, eks? …

Loomulikult jälgime selle loo kulgu.

Uuenda 22. november 2019, kell 19.50.

Head lõppu: Rambo uuendas oma ajaveebis algset postitust, öeldes, et Apple võttis temaga täna ĂĽhendust ja taastas juurdepääsu Apple’i arendajaprogrammile.

Selgelt ei esitanud ta arutatava kohta täiendavaid üksikasju.