GuimarĂŁesi haigla kasutab mobiiltelefoniga sĂĽdameseire kiipi

GuimarĂŁesi haigla kasutab mobiiltelefoniga sĂĽdameseire kiipi

Joaquim Cunha Carvalho oli esimene Portugalis opereeritud patsient ja sai uue südametegevust jälgiva implantaadi. Teisisõnu tehakse patsiendile nüüd püsiv elektrokardiogramm, mille eeldatav kestus on kolm aastat.

Operatsiooni viis läbi Centro Hospitalar do Alto Ave, kes on öelnud, et see on alustanud “uut ajastut sĂĽdamediagnostikas” koos Centro Hospitalar do Porto ja Centro Hospitalar e Universitário de Coimbraga, kes rakendavad ka seda arĂĽtmia jälgimissĂĽsteemi. .

Patsientidele, kes antakse üle sellele juhtimissüsteemile, on kodus seade, mis suhtleb implanteeritud kiibiga traadita ühenduse kaudu, salvestades andmeid. Haiglad ja arstid saavad seejärel andmetele juurde pääseda GSM (2G) sidesüsteemi kaudu.

Patsiendi eest vastutavad isikud saavad seejärel Interneti kaudu patsiendi dokumentidele juurde pääseda ja teada saada näiteks patsiendi minestamise põhjused. See sĂĽdameseire sĂĽsteem on nĂĽĂĽd suunatud sĂĽnkoopiga patsientidele, seisundile, mida iseloomustab “teadvuse kaotus ajutise ja vähenenud globaalse ajuvereringe tõttu”, selgitati haiglas keskendunud avalduses ja sĂĽdamepekslemisega patsientidele.

Centro Hospitalar do Alto Ave ĂĽhe peaarsti sõnul on kirurgiline sekkumine kiire, madala raskusastmega ja “väga kasulik, sest võimaldab ĂĽksikasjalikku teavet patsiendi seisundi kohta”, selgitas ta pressile antud avalduses. SĂĽstena antakse väike kiip ja see võimaldab patsiendil samal päeval välja lasta.

Operatsioon GuimarĂŁes on veel ĂĽks näide selle kohta, kuidas uus tehnoloogia võib meditsiinile abiks olla. Eile, 12. veebruaril tõi TeK välja mitu USA-s välja töötatud nutiklaasi, mis võimaldavad arstidel “elava” operatsiooni käigus näha, millised vähirakud on terved ja millised terved.

Eelmise aasta lõpus sai Lissaboni CUF-i haigla oma esimese operatsiooni, mis tehti Portugalis Google Glassi abil, see kogemus keskendus rohkem didaktilisele kui sekkumise praktilisele osale.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi