Gulbenkian Soluções Digitais COVID-19: 19 võitnud projekt saab 200 tuhat eurot toetust - Internet

Gulbenkian Soluções Digitais COVID-19: 19 võitnud projekt saab 200 tuhat eurot toetust – Internet

Gulbenkian Solues Digitais COVID-19 rakendusaeg algab 26. märtsist kuni 10. aprillini. 300 projekti hulgast valis EDP toega Gulbenkiani algatus 19, mis kasutasid telemeditsiini pandeemiaga seotud valeuudiste vastu võitlemiseks. Lisaks ülemaailmsele 200 tuhande euro suurusele rahastamisele toetub see lahendus projekti väljatöötamisel Cuatrecasas pro bono õigusnõustamisele.

Selle algatusega toetatakse kaugtervishoidu edendavaid lahendusi, samuti sĂĽmptomite haldamist ja andmete kasutamist haiguse arengu uurimiseks. Samuti on insuldihaigete telereabilitatsiooniprojekt ja ka vaimne tervis pole unustatud.

Teaduslike teadmistega seotud projektid valitakse ka näiteks avastamismustrite tasemel ja luues statistilisi mudeleid koroonaviiruste kohta. Selles lahenduses on tähelepanu keskmes ka teave, ettepanekutega, mis hõlmavad valideeritud teaduslike tõendusmaterjalide hoidla rakendamist ja avaliku teabevõrgu loomist COVID-19 kohta.

Mõned toetatud projektid keskenduvad rohkem elanikkonna toetamisele, nimelt hõlbustades patsientidele piiratud juurdepääsu ravimitele. Toetatakse ka ressursse mobiliseerivaid projekte ja tugivõrgustikke.

Üks võitjatest on Pode Ir? Rakendus, mille on välja töötanud liikumine tech4COVID19, mille eesmärk on võidelda COVID-19 pandeemiaga. Selle rakenduse kaudu saavad kasutajad vältida pikki õngejadasid supermarketites, vältida edastamise ohtu ja aidata kaasa kõigi tarbijate turvalisemale juurdepääsule.

Sadade taotluste hulgas esitasid nende projekte ülikoolid, teaduskeskused, ühingud ja tehnoloogiaettevõtted. Algatus Gulbenkian Solues Digitais on osa Covid-19 hädaolukordade fondist, mis on Gulbenkiani fondi loodud viie miljoni euro suurune fond, mis on avatud teistele üksustele.