Gulbenkian Soluções Digitais COVID-19: 19 võitnud projekti rahastatakse 200 tuhande euroga

Ajavahemikul 26. märtsist 10. aprillini avatakse Gulbenkian Soluções Digitais COVID-19 taotlusperiood. 300 projekti hulgast valiti EDP toetusega Gulbenkiani algatus 19, alates telemeditsiinist kuni pandeemiaga seotud võltsuudiste vastu võitlemiseni. Lisaks 200 tuhande euro suurusele ülemaailmsele rahastamisele tugineb see lahendus projekti väljatöötamisel ka Cuatrecasas bono õigusnõustamisele.

Selle algatusega toetatakse kaugtervishoiu edendavaid lahendusi, samuti sĂĽmptomite haldamist ja andmete kasutamist haiguste arengu uurimiseks. Samuti on insuldihaigete telehabilitatsiooniprojektid ja unustatud pole ka vaimset tervist.

Samuti valiti välja teaduslike teadmistega seotud projektid, näiteks koroonaviiruse mustri tuvastamise ja statistilise modelleerimise osas. Teave keskendub ka nendele lahendustele, nimelt ettepanekutele, mis näevad ette valideeritud teaduslike tõendite hoidla rakendamise ja COVID-19-ga seotud avalike teadmusvõrgustike loomise.

Mõni toetatud projekt keskendub rohkem elanikkonna toetamisele, nimelt hõlbustades piiratud juurdepääsuga ravimitele patsientidele juurdepääsu. Toetatakse ka ressursse ja tugivõrke mobiliseerivaid projekte.

Üks võitjatest on Pode Ir? Liikumise tech4COVID19 välja töötatud rakendus, mille eesmärk on võidelda COVID-19 pandeemia vastu. Selle rakenduse abil saavad kasutajad vältida pikki järjekordi supermarketi uste juures, vältida ülekande ohtu ja aidata kaasa kõigi tarbijate turvalisemale juurdepääsule.

Sadade taotluste hulgas esitlesid ülikoolid, uurimiskeskused, tehnoloogiaühendused ja ettevõtted nende projekte. Algatus Gulbenkian Solúções Digitais on osa Gulbenkiani fondi loodud viie miljoni euro suurusest fondist Covid-19, mis on avatud ka teistele üksustele.