contador gratis Saltar al contenido

Haavatavus võimaldab häkkeritel tungida kõrvaklappidesse Kõrvaklapid

Haavatavus võimaldab häkkeritel tungida kõrvaklappidesse | Kõrvaklapid

Haavatavus võimaldab häkkeritel tungida kõrvaklappidesse ja häirida kasutajate tervist. USA-s peetud julgeolekukonverentsil teatasid teadlased, et oli võimalik tuvastada tühimik, mis võimaldas ründajal kontrollida kuulmissüsteemis eralduvaid helilaineid. Teine sissetungi oht on peakomplekti sulamise võimalus rünnaku ajal. Lisaks ei varasta see haavatavus, erinevalt muud tüüpi rünnakutest, ekspertide sõnul kasutaja andmeid ja paroole.

LOE LISAKS: kümme kõrvaklappi, et osta kuni 200 dollarit

Küberturbeeksperdi ja ühe rikkumise avastanud inimese Matt Wixey sõnul saavad häkkerid lihtsa programmeerimiskoodiga kasutada igat tüüpi peakomplekti, et kiiritada soovitatud sagedusi kõrgemal ja kahjustada seeläbi inimese heli.

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega.

Häkkerite häkkinud kõrvaklapid võivad teie tervist kahjustada Foto: Pedro Vital / TechTudoHäkkerite häkkinud kõrvaklapid võivad teie tervist kahjustada Foto: Pedro Vital / TechTudo

Häkkerite häkkinud kõrvaklapid võivad teie tervist kahjustada Foto: Pedro Vital / TechTudo

Pärast kaamerate, telerite ja muude seadmete mitmete lünkade avastamist oli kõrvaklappide käes turvaprobleemide puuduste esitamine. Kasutades tehisintellekti kõrvaklappide kiibisid ja Bluetooth-süsteeme, pääsevad häkkerid seadmesse terve rea programmeerimiskoodide kaudu ja saavad seadet juhtida.

Portaali Wired andmetel saab seda tüüpi sissetungi kasutada akustiliste relvade valmistamiseks, mis kasutavad inimeste tervise ohustamiseks kõrgendatud helisagedusi. Lisaks sellele, kui rünnatakse kõrvaklappe "Akustilise õelvaraga" – nagu neid nimetatakse -, on võimalik näha temperatuuri tõusu, mis tekitab piisavalt soojust, et sulatada sisemised komponendid nelja või viie minuti pärast, kahjustades seadet jäädavalt ja seades ohtu kasutaja.

Kuidas valida head viirusetõrjet

Kuidas valida head viirusetõrjet

Mis on parim peakomplekti kaubamärk? Arvamus Techtudo foorumist.