Hädaolukorrad suurendavad telefonikõnede ja mobiilsideandmete minutit - telekommunikatsioon

Hädaolukorrad suurendavad telefonikõnede ja mobiilsideandmete minutit – telekommunikatsioon

Jagatud andmete kohaselt on hädaolukorra lõppedes suurenenud telefonikõnede, mobiilse andmeside kasutamise ja tellimuste arv, samas kui andmeliiklus püsivõrgus on vähenenud. Andmeliikluse vähenemise põhjustas fikseeritud liikluse vähenemine 5%, kuna mobiilside andmeedastus suurenes 3%. Kõneliikluse osas suurenes fikseeritud kõne ja mobiilsidevõrgu liiklus 6%.

Anacom nendib, et vaatamata analüüsitaval nädalal täheldatud langusele on "andmeliiklus endiselt 47% suurem kui COVID-eelsel perioodil19, kusjuures andmed moodustavad endiselt 96% kogu andmeliiklusest". Kõneside liiklus on 23% suurem kui pandeemia väljakuulutamisele eelnenud nädalal, samal ajal kui mobiilsideteenuse kogu liikluskaal on 88%.

Juurdepääsute arv fikseeritud asukohtades on suurenenud, suurenedes 0,6% võrreldes eelneva COVID19 perioodiga, samal ajal kui mobiilse juurdepääsu arv vähenes vahemikus 0,3% kuni 2,8 %%, olenevalt juurdepääsu tüübist.

Iga kasutaja räägib vähemalt 20 minutit fikseeritud võrgus ja 66 minutit mobiilsidevõrgus, tarbides vastavalt regulaatori aruandele 36 GB püsiandmeid ja 0,8 GB mobiilsideandmeid.

Interneti kasutajad teevad vähem Interneti-kiiruse teste

Interneti-ühenduse kiiruse kontroll NET.mede-seadmega langes ka 4. – 10. Nädalal, kuid püsis tunduvalt kõrgemal kui enne COVID-19 pandeemiat.

Alalise elamu juurdepääsu korral tehti sel nädalal 4120 testi, mis oli pisut alla 4216 eelmisel nädalal, kuid siiski ĂĽle kahe korra enne pandeemiat tehtud katsed, kui päevas tehti umbes 2000 testi. Mobiilsidevõrgus ligipääsu osas keskmiselt kolmekordistus igapäevane test (umbes 1200) võrreldes pandeemiaeelse perioodiga – nädalatel 4. kuni 10. maini aeglustus see mõnevõrra 1 076 testini päevas, teatas sideturu regulaator.

Muutused tekivad ka tööriistade kasutamisel. Testi tulemuslikkus (fikseeritud ja mobiilside) lakkab saavutamast päeva lõpus (vahemikus 18:00 – 22:00) ja hakkab registreerima kogu päeva jooksul homogeensemat jaotust, mida saab seletada kaugtöö ja veebipõhise õpetamisega. PĂĽsiĂĽhenduse osas on tipptund kell 15–17; ja mobiilside kaudu kell 12, 16 ja 22.

Võrreldes analüüsitavat nädalat pandeemiale eelnenud perioodiga, olid absoluutarvudes keskmiselt igapäevaste testide arvu suurenemisega suurenenud linnad Lissabon ja Porto (1523 muud Lissabonis ja 634 muud Portos), järgnesid Oeiras (veel 102). Mobiilside kaudu läbi viidavates testides on ka selles linnas kõige rohkem kiiruskatseid: viib Lissaboni, millele järgneb Oeiras ja kolmandal kohal Porto.

Anacomi koostatud aruanne sisaldab ka postipakki, mis kasvab kolmandat nädalat järjest. Jagatud andmete kohaselt kasvas pakettide liiklus eelmise nädalaga võrreldes 20% ja saavutas analüüsitud perioodi kõrgeima väärtuse, 28% üle selle, mis registreeriti nädalal enne COVID-19-ga seotud erakorraliste ja ajutiste meetmete jõustumist.

Toimetaja märkus: uudiseid on täiendatud lisateabe ja diagrammidega.