Haiglad ja tervisekeskused, kelle võlg on Microsofti litsentsi alusel 7 miljonit eurot

Arved, mis viitavad riikliku tervishoiuasutuse tootja tarkvaralitsentsile, ei olnud Microsoftil eelmisel aastal lõplikult vormistatud. Jornal de Notícias tänase väljaande kohaselt nõuti summat haiglatelt ja tervisekeskustelt, kes on tervishoiusüsteemide keskvalitsuse poolt seni kokku lepitud ja tsentraalselt makstud tasudest teavitatud.

Ajalehe teatel tekitab olukord muret asjaomastel üksustel, kellel ei ole eelarvet kulude katmiseks, mis ei ole eelarves, ja kes nõuavad nendel tingimustel ruumi alternatiivsete võimaluste kaalumiseks.

“Me ei maksnud kunagi litsentsi eest. Selle probleemiga tegeletakse alati tsentraalselt. Kui teame, et see probleem tekib, siis otsime muid alternatiive, nimelt tasuta tarkvara, ”kinnitas ta ajalehele Orange Pontes, Portugali Onkoloogiainstituudi (IPO) Porto presidendile, kellel on võlg maksta 200 000 eurot.

Teised suuremad üksused vastutavad suuremate võlgade eest, näiteks Centro Hospitalar do Porto, kes pidi maksma eelmise aasta tarkvaralitsentsi eest umbes 400 000 eurot, sama palju pidi maksma ka Matosinhose kohalik tervishoiuüksus.

Ajaleht tsiteeris ka ACSS-i presidendi Carvalho das Nevese vastust küsimusele, mis kerkis haiglajuhtide poolt eelmise nädala lõpus Portos toimunud kohtumisel. Ametnik leiab, et kõnealused probleemid on keerulised ja nende üle tuleb Microsoftiga läbi rääkida.

Samuti võtab tootja iga päev ühendust, et tootja ei tee tarkvara litsentsimissüsteemiga seotud muudatusi ega kehtesta uusi tingimusi.

Tervishoiuministeerium selgitab, et viimase aasta tarkvara litsentsimise kord on ACSSi ĂĽlesanne. Sel aastal on selle teema eest vastutav tervishoiuministeeriumi ĂĽhisteenistused. “Igal juhul ei ole see vastavate tervishoiuĂĽksuste, haiglate ega piirkondlike tervishoiuasutuste käes”, garanteeris ministeerium.

Arvutiprobleemid takistavad tervisekeskust tasu võtmast

Samuti teatas TSF täna, et mõnes riigi tervisekeskuses ei nõuta endiselt hooldusmeetmete suhtes kohaldatavaid uusi mõõdukustasusid arvutisüsteemidega seotud raskuste tõttu, mis pole uuendamiseks valmis.

Raadio andmetel saavad tervisekeskuse töötajad tervishoiusĂĽsteemide keskvalitsuselt juhised käsitsi saadud kviitungite esitamiseks õendustoimingute jaoks – ala, mida arvutisĂĽsteemid ei hõlma. Mitme ĂĽksuse voorus jõudis TSF järeldusele, et nii on see mitmes. Mujal tuleb mõõdukaid kulusid veel koguneda, kuna patsientide vool muudab ACSSi pakutud lahenduse teostamatuks.

Samal ajal on ANSOL – riiklik vaba tarkvara assotsiatsioon avaldanud selle teema kohta kommentaari, soovitades tervishoiuministeeriumil kasutada rohkem tasuta tarkvara “ja pöörata rohkem tähelepanu sellistele projektidele nagu Debian Med, et vältida tuhandete eurode raiskamist. Microsofti litsents ”.

“Kui nad kasutavad tasuta tarkvara, vähendavad nad dramaatiliselt tarkvara litsentsimise kulusid ja võivad need rahalised ressursid suunata kõige olulisemale: korralikule meditsiiniabile,” ĂĽtles ĂĽhingu president Rui Seabra, keda tsiteeriti avalduses.

Debian MED on Debiani kogukonna levitamise projekt Debian GNU / Linux, mis integreerib praktika, prekliiniliste uuringute ja bioteadustega seotud tasuta tarkvarapaketid, eriti meditsiinipraktikas, pildinduses ja bioinformaatikas, täpsemalt ANSOL.

Märkmete kirjutamine: Uudiseid värskendati ANSOLi kommentaaridega ja parandati kindluses, mis muutis kirja ühe mainitu nimel.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira