Häkkerid kaardistavad võltsteabe COVID-19 kohta, et varastada kasutajaandmeid – Internetti
BLOG

Häkkerid kaardistavad võltsteabe COVID-19 kohta, et varastada kasutajaandmeid – Internetti

Küberturbeettevõtte Reason Labs juurdlusest selgus, et küberkurjategijad on leidnud uue võimaluse Coronaviiruse pandeemia (COVID-19) ümber tekkinud paanika ärakasutamiseks. Häkkerid on nüüd suunatud kasutajatele, kes otsivad veebikaarte, mis pakuvad andmeid haiguste leviku kohta kogu maailmas, nagu näiteks süsteemiteaduse ja tehnika keskuse välja töötatud kaardid.

Reason Labsi ühe eksperdi Shai Alfasi sõnul loovad küberkurjategijad teabe armatuurlaudade võltsversioone, et varastada kasutajate brauseritesse salvestatud andmeid, sealhulgas juurdepääsu mandaate ja pangakaardinumbreid, ning installida seadmetele pahatahtlikku tarkvara.

Vaadeldava veebisaidi aspekt suudab veenda kõige vähem kahtlast kasutajat. Märgid, et me pole seaduslikku veebisaiti kohanud, on veebiaadressid ja lehenimed, mis ei vasta algsele versioonile.

Põhjus Labs Research Näited võltsveebisaitidest, mille leidis Reason Labs. Välimuselt on kaardi seadusliku versiooniga palju sarnasusi.

Lisaks palub teabe armatuurlaua võltsversioon kõigil, kes seda kasutavad, installida rakendusi, mis peaksid aitama teil koguda rohkem teavet. Eksperdid selgitavad, et selle tehnika abil saavad häkkerid kasutaja seadmeid nakatada AZORult pahavaraga.

Häkkerite petmise ja teie kõige olulisemate andmete kaotamise vältimiseks soovitab Reason Labs veebisaite mitte külastada ega alla laadida, ilma et nad oleksid õigustatud. Samuti soovitab ettevõte kontrollida selliseid üksikasju nagu aadressivorming, õigekiri, veebikommentaarid ja domeeni registreerimine.

Põhjus Labi avastus tuleb pärast seda, kui küberturbeettevõtete Trustwave Holdings ja Sophos teadlased on avastanud uue andmepüügi e-postipettuste laine, kus küberkurjategijad tegutsevad Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) või tervisekontrolli ja ennetamise keskuse näol. Põhja-Ameerika haigus (CDC).

Kaspersky ekspert on avalikkust hoiatanud sarnase olukorra eest jaanuari lõpus. Tegemist on veebidokumendiga, mille väidetavad juhised COVID-19 ja maskeeritud pahatahtliku tarkvara, näiteks troojalaste ja usside kaitsmiseks ja tuvastamiseks. Ohud võivad hävitada, blokeerida, muuta ja kopeerida andmeid ning häirida arvutite ja arvutivõrkude tööd.