Häkkerid olid suunatud Portugali arvutitele tööstussektoris

Umbes 18 tuhat erinevat modifikatsiooni pahavara tööstusautomaatikasüsteemides, rünnates enam kui 2500 erinevat perekonda ja umbes 0,5% organisatsiooni tööstustaristu arvutitest, ründavad lunavara vähemalt üks kord krüptitud.

Krüptimise troojalased, nagu WannaCry ja ExPetr, on kõige silmatorkavamad, enamus levitatakse nende kaudu spämm, varjatud ettevõtte suhtluse osana, kas pahatahtlike manustega või link kuni lae alla aastal pahavara.

„Asjaolu, et tootmisettevõtete arvutid moodustavad umbes kolmandiku kõigist rĂĽnnakutest, tekitab suurt julgeolekuprobleemi, mis tähendab suurt kĂĽberrĂĽnnakute ohtu, mis võib ettevõtetes põhjustada tõsiseid kahjustusi tööstusautomaatikasĂĽsteemidele ja millel on tõsiseid tagajärgi ettevõtetele. tervikuna, “ĂĽtles Kaspersky Labi elutähtsate infrastruktuuride kaitse osakonna direktor Jevgeni Gontšarov.

Gontšarov jättis ka hoiatuse: “Kui me võtame arvesse, et aasta esimese kuue kuu jooksul jälgime krĂĽptimise pahavara aktiivset levitamist ja usume, et see jätkub, on hävitava rĂĽnnaku tõenäosus veelgi suurem”.