Häkkerid pääsesid ligi 16 miljoni Saksamaa Interneti-kasutaja andmetele

Pole veel selge, kuidas kasutajaandmeid kogutakse: kas millistest teenustest või milliseid turvarikkumisi ära kasutada. Saksamaa infoturbebüroo on aga käivitanud hoiatused ja tööriistad, mis võimaldavad kasutajatel kinnitada, kas nende e-postiga seotud andmetele on ligi pääsenud kolmas osapool.

Seda meedet peetakse kõige tõhusamaks viisiks suhelda potentsiaalsete ohvritega, kes võivad olla ohus ja kes peavad oma paroolid muutma juurdepääsuks veebis kasutatavatele teenustele, näiteks sotsiaalvõrgustikele või veebipoodide kontodele. Kui meil on sisestatud agentuuri loodud veebirakendusse, teavitatakse kasutajaid e-posti teel, kui nende konto on rikutud.

Kohalikule ajakirjandusele tehtud avalduses näitasid agentuuri ametnikud, et juhtumit uuritakse endiselt ja seetõttu pole tuvastatud andmete kasutamise kohta võimalik edasisi andmeid edastada.

BSI ametnikud tunnistavad, et neil võivad silmitsi olla suured identiteedivarguste skeemid, kuid nad ei ole veel võimelised mõistma selliste skeemide mõju kontodele, millele on suunatud andmevargus.

Andmete avastamise ajal uurimise all oleva robotivõrgu kohta pole samuti üksikasju. See zoombie-võrk koondab masinad, kuhu on installitud pahavara, mis muudab selle kaugjuhtimiseks. Võrguoperaatorid kasutavad oma teenuses olevaid arvuteid mitmesuguste rünnakute korraldamiseks.

Saksa ajakirjandus kinnitas täna, et võimud on olnud teadlikud andmevargustest alates detsembrist, kuid on hoidnud teavet saladuses seni, kuni neil on aega kava avalikustamiseks ette valmistada.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi