Häkkerid ründasid Iisraeli domeene, kuid vähese eduga

Rahvusvaheline grupp on algatanud kampaania protestiks Iisraeli poliitika vastu Palestiina suhtes, sünkroniseerides rünnakud holokausti aastapäevaga, mida Iisrael tähistas eile päikeseloojangul.

Internetis on tehtud teateid, mis tähistavad operatsiooni OpIsraelina. Sellele operatsioonile pĂĽhendatud Twitteri kontol on loosungid Iisraeli ja sionismi vastu ning mõni minut tagasi saadeti Iisraeli valitsusele uus sõnum: “Iisraeli valitsusele: kas teie arvates on #OpIsrael lõppenud … see on alles algus”.

Mõni minut varem oli häkkerite hoiatus, et valmistatakse ette “uut ja suuremat ĂĽllatust”.

Anonüümne garanteerib, et rünnatud on üle 100 tuhande veebisaidi, alates sõjasektorist kuni pankadeni, kuid valitsus varjab seda teavet.

The Hacker Newsi uudistearuanne kirjeldas osa teabest üksikasjalikult, viidates sellele, et korraldati üle 60 000 rünnaku, märkides, et DDOS-i rünnakud olid suunatud rohkem kui 700 veebisaidile ja varastati sõjaväe krediitkaardiandmeid. Uudised viitavad mõnele paberil olevale lingile, kus hoitakse tõendeid selle kohta, et mõni neist jõuab.

See pole esimene kord, kui Iisrael satub küberrünnakute, kübervaenlaste ja ideoloogiliste vastaste sihtmärgiks elutähtsate kohtade mahavõtmiseks. Enamikul rünnakutest on lõpuks vähe mõju ja sageli on Iisraeli arvutiturbeekspertide sõnul jõupingutused viis riigi küberkaitse parandamiseks.

Iisrael on tuntud ka eliitküberjõudude säilitamise poolest, korraldades riigi vaenlastele oma kirurgilised streigid.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi