Häkkerid ründasid kahte teist valitsuse saiti

Häkkerid ründasid kahte teist valitsuse saiti

Portugali valitsus on sattunud häkkerite tule alla. Pärast mitmeid rĂĽnnakuid Portugali saatkondade veebisaitidele häkkerid häkkisid eile kahte institutsionaalset veebisaiti – võrdõiguslikkuse portaali ja valitsuse arvutivõrgu haldamise keskuse veebisaiti.

Pärast Portugali ajaveebi WebSegura hoiatust lehele pääsenud Lusa agendi teatel asendati viidatud sait eile kella 16 paiku musta taustaga lehega, millel oli kiri „!! Häkkinud ”, araabiakeelne fraas ja link videole youtube’is. Täna hommikul on normaalsus taastatud, kuid saidi ekraanipildid on saadaval veebis, siin ja siin.

osa lehe hõivamine

Teisipäevase rünnaku korraldas väidetavalt häkkimisrühmitus NeT-DeViL, kes võttis ka vastutuse eelmise nädala rünnakute eest Portugali saatkondade veebisaitidel Iraanis, Suurbritannias ja Tšehhis, kus nad jätsid sama lehe. ülalkirjeldatutele.

Lisaks rünnati Portugali esindajaid Berliinis, Madridis ja Maputos. Kõnealused piraadid identifitseerisid end kui Sanfour25 ja asendasid seaduspärase saidi tühja lehega, kust sai lugeda grupi allkirja, kirjeldades WebSegura ajaveebi.

Zone-H veebisaidi andmetel hakkasid rünnakud teatama 18. augustil ja jätkuvad mitu päeva. Häkkerite rühmad kasutavad kõigi saitide jaoks levinud vigu, võib-olla tänu sama platvormi kasutamisele, sarnaselt mõne kuu eest vallavolikoguga juhtunule.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes