tehniline kontrollpunkt

Häkkerid rĂĽndavad Portugali organisatsioone 377 korda nädalas COVID-19 – Arvutid – tõttu

Meie töökohal viibiva Rui Duro jaoks on olemas täielik kaitse ja formaalsuse infrastruktuur. Kodus rakendame tööks pidžaamade ja sandaalide kandmise mitteametlikkust, kuid lõpuks oleme selle kaughooldusega seotud hoolimatuse ohutusmeetmetega kohandanud.

Rünnakute ajutise arenguga seoses on alates 2020. aasta märtsi lõpust kasvanud Coronaviiruse, enam kui 30 tuhande uue domeeni, samuti pandeemiatega seotud e-posti ja failide seotud rakenduste arv. Uusi igapäevaseid rutiinirünnakuid seostatakse videokonverentside rakenduste, voogesitusteenuste moonutamise ja matkimisega. , rahaliste stiimulite paketid ja pangalaenud, millele kasutajad peavad tähelepanu pöörama.

tehniline kontrollpunkt

Check Point teatas, et 71% spetsialistidest on COVID-19 põhjustatud suurenenud ohust teadlik, kuid praeguse olukorra tõttu on 95% ettevõtetest täiendavaid turvaprobleeme. Mured on ka VPN-i konfiguratsioon turvaliseks kaugjuurdepääsuks; kasutatava lahuse mastaapsus; ning tarkvara, teenuste ja tööriistade kasutamist, mida ei ole testitud ja millele IT-osakond pole andnud volitusi.

Hoolimata sellest, et andmepüük pole iseenesest probleem, juhib Rui Duro tähelepanu rünnakuks avatud ukse ohule. Selle põhjuseks on asjaolu, et kui konfidentsiaalne teave varastatakse ja see on viis lunavara loomiseks, saab andmeid müüa ka Darkwebis. Enamikku vargusi isegi ei kasutata, vaid pigem müüakse, andes näiteks, et patsiendi tervisekaart koos oma isikuandmetega võib olla palju enamat kui krediitkaart, sest võlts identiteedi saab luua isik.

Rui Duro ütles, et Zoomi ümber oli palju müra, mille haavatavus paljastati, sundides ettevõtteid selle parandamiseks tööd tegema. Spetsialistide jaoks on probleem inimestes ja organisatsioonides, kes pöörduvad muude rakenduste poole, kuna kuna neid pole veel paljastatud, võivad need jätkuda haavatavustega, mida keegi ei tea, ja muutuda rünnakute sihtpunktiks.

Samuti mainiti, et andmepüügirünnakuid tehti koos kaubamärkidega, eriti neid, mida sel perioodil kodus kõige sagedamini kasutati. Suurim mängija on Apple, kelle rünnakutest on 10%, järgnevad Netflix 9% ja Yahoo 6%. Enamik rünnakuid viidi läbi veebilehtede abil, mis võrdub 59% -ga, järgnevad mobiilseadmed 23% -ga ja lõpuks e-posti teel 18% -l juhtudest.

tehniline kontrollpunkt

Ja kõige tuntuma haavatavusega opsüsteemi jaoks on Apple iOS, ehkki kõige haavatavam on Android. Rui Duro selgitas, et Apple'i opsüsteemis on iga päev värskendusi, mitu korda päevas, kuigi Androidi jaoks pole nii palju muresid, kuna need on suunatud rohkemate rünnakute vastu.

Tulevaste rünnakute ärahoidmiseks rõhutas Rui Duro, et oluline on harida kasutajaid ja õpetada neid mitte usaldama aadresse ja sotsiaalseid võrgustikke. Mulle õpetati, et ärge kunagi aktsepteerige võõraste maiustusi ega sõite, võrdlevad eksperdid, viidates sellele, et küberruumi minnes tuleb neid põhimõtteid järgida, püüdes aru saada, millal veebisait on ohtlik või mitte. Kindlasti peame väga huvitavate pakkumiste osas ettevaatlikud olema.

See on see, mida Check Point leiab, et ettevõttesse naasmine tuleb ära teha, vajadus jagada selgelt juurdepääsu teabele, kaitsta mobiilsideseadmeid, koolitada töötajaid ja ennetada võimalikult palju küberrünnakuid, optimeerida turbevahendeid.

Tagasi tööle tuleb meil juurdepääsu teave selgelt grupeerida. Kaitske mobiilseadmeid, koolitage töötajaid ja tagage küberrünnakute ärahoidmine. Kasutage turvalist sidesüsteemi ja optimeerige küberturbe tööriistu. Veebisaidid, näiteks "Kas ma olen otsinud", aitavad teil arvata, kas e-posti aadress on rikutud.

Toimetuse märkus: seda artiklit täiendati kell 13:00 lisateabe saamiseks.