Häkkerid ründavad Safarit ja saavad Pwn2Owni esimeses veebiväljaandes 70 000 dollarit

Lugeja MacMagazine kindel, et tead (või vähemalt pole kunagi kuulnud) Pwn2Own, maailma suurim häkkerivõistlus – ja see, mis jagab heldeid auhindu konkurentidele, kes kasutavad lĂĽnki ning rĂĽndavad edukalt tarkvara ja opsĂĽsteeme.

2020. aastal, keset koronaviiruse (COVID-19) pandeemiat, ei ole sĂĽndmused lakanud toimumast – kuid esmakordselt viiakse need täielikult ellu isoleeritud, kusjuures iga võistleja töötab kodus mugavalt. Auhindu jagatakse muidugi normaalselt ja häkkerid võidavad sellest palju rohkem 180 000 dollarit kokku.

Nagu viimastel aastatel tavapäraseks saanud, on brauserid Safari oli ĂĽks rĂĽndegrupi ohvreid: võistluse esimesel päeval õnnestus Georgia Techi tarkvara- ja turvalabori häkkerite meeskonnal pääseda Apple’i brauserisse kuuest veast koosneva keti kaudu, mis pärines veast endast tuum macOS. Selle saavutuse eest sai võistkond võistluse maksimaalse auhinna alates 70 tuhat dollarit.

Muidugi pole Safari selle kartmatu häkkeri ainus ohver: teine ​​meeskond suudab sĂĽsteemi “lõhkuda” Ubuntu See on Windows, Pealegi Oracle Virtualbox. Kõigist rikkumistest teavitatakse loomulikult viivitamatult vastavaid tootjaid parandamiseks.

ZDNeti kaudu