contador gratis Saltar al contenido

Häkkerite ähvardusele reageerides ütles Apple, et iCloudi kontole häkkimist ei toimunud [atualizado: mais detalhes]

Kolmandate osapoolte rakenduste jaoks muutub spetsiaalseks parooliks juurdepääs iCloudile

Selle nädala alguses arutasime tõsise juhtumiga häkkerite rühmaga, kelleks tuvastati "Türgi kuritegevuse perekond" mis šantažeeris Apple'i pärast väidetavalt lugematu arvu Google'i kontodele juurdepääsu saamist iCloud. "Ransom" peab ta maksma kuni 7. aprillini, vastasel juhul levivad võrgus isikuandmed ning ühendatud iPhone ja iPad kustutatakse eemalt.

See oli väga kummaline / kahtlane ja Apple üritas enne tähtaega kõigi tuju rahustada. Saadetud avalduses Saatus, eitab ettevõte kindlalt iCloudi või Apple ID tervikuna rikkumist.

Ühtegi Apple'i süsteemi, sealhulgas iCloudi ja Apple ID-sid, ei rikuta. Väidetav e-posti aadresside ja paroolide loend näib olevat varem saadud kahjustatud kolmandate osapoolte teenustest.

Andmete esialgse analüüsi põhjal usutakse, et see on midagi pistmist suure lekkega LinkedInis 2012. aastal (hea viis kontrollida, kas sait on teid mõjutanud, kas mind on pussitatud?). Apple teatas siiski, et jätkab juhtumi jälgimist ja teeb koostööd võimudega, et mitte ühtegi kasutajat mõjutada.

Kuid ärge unustage järgida meie tavalisi näpunäiteid: peamine on lubada kahefaktoriline autentimine ja, parem, kasutada seda võimalust oma parooli muutmiseks, kui see võtab liiga kaua aega. See ei tee haigeks olemist ettevaatlikuks.

Uuenda 24.03.2017 s 9:23 p.

SEDA ZDNet neil on oma hacki kaudu juurdepääs loendile 54 nende poolt saadud volikirjad, mis kinnitasid edukalt, et jah, kõik kehtivad.

Kuid tõendid selle kohta, et need saadi mitme välise lekke kaudu ja olid vanad tugevad. Sõiduk võttis ühendust mõnega neist inimestest, antud juhul kõigist Inglismaalt (nad ei saanud aru, miks häkkerid seda USA-st ei andnud) ja * kõik * ütlesid, et nad pole oma algsest loomisest alates aastaid tagasi oma iCloudi konto parooli muutnud. Mõned kinnitavad ka, et kasutavad sama iCloudi e-posti aadressi ja parooli ka muudel saitidel, näiteks Facebook ja Twitter.

See loend annab rohkem viiteid millegi vanaks olemisele, kuna see toob e-posti koos domeenidega @ mac.com ja @ me.com, mis on pisut uuemad, kuid mida Apple enam ei kasuta (mis on tänapäeval ametlik @icloud. Koos).

Tema kontaktidest rühmaga, para ZDNet tal on selge ettekujutus, et nad on "naiivsed ja kogenematud" ning otsivad selgelt vaba meediat. Näiteks ühes kontaktisikus küsisid häkkerid, kas neid küsitleb saiti omav CBS-võrk.