Halduse moderniseerimine leidis oma teenistuse uues valitsuses

Halduse moderniseerimine leidis oma teenistuse uues valitsuses

Halduse moderniseerimise teemaga tegelevad viimane riigisekretariaadi valitsus regionaalarenguministeeriumi järelevalve all ja minister Miguel Poiares Maduro, kes ei kuulu uude valitsusmeeskonda. Ka tema teenistus on kadunud. Regionaalareng anti edasi Marques Guedesele ministeeriumis, kes liitus regionaalarengu eesistujariigiga.

Teisipäeval väljakuulutatud uues valitsuse struktuuris on tekkinud halduse moderniseerimise ministeerium, mida hakkab juhtima Rér Medeiros, Sérvulo advokaadibüroo asutajapartner, ülikool ja konstitutsionalistlik professor.

Haridus- ja teadusportfell jättis täidesaatva võimult lahkunud Nuno Crato käe ja siirdus Margarida Mano juurde, kes oli endine Coimbra ülikooli asekantsler ja kes õpetas ülikoolilinnakus enne PSD poolt esindajaks valimist.

Kultuuriportfell, kus levivad sellised teemad nagu autoriõigused, vastutab Teresa Moraisi eest, kes eelmises ametiajas oli võrdõiguslikkuse ja parlamendiküsimuste riigisekretär.

Kuid kõige olulisem aspekt seoses kultuuriga on asjaolu, et tal on oma ministeerium, mis kuulub ka võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse valdkonda. Eelmistes koalitsioonivalitsustes reguleeriti kultuuri riigisekretäris.

Kokku sisaldab uus PSD / PS valitsus viit uut nägu. Ta palkas ametisse seitse ministrit ja edutas ministriteks kolm riigisekretäri. Lõi kolm uut ministeeriumi.

Uus täidesaatev valitsus, kellest saab 20. põhiseaduslik valitsus, asub ametisse 30. oktoobril. Valitsuse programmid tuleb esitada Vabariigi Assambleele 9. novembriks. Sel ajal põles parlamendis vähemusse kuuluv uus tegevjuht.