Hämmastav lugu Flappy Birdi mängu tõusudest ja mõõnadest

Flappy Bird: lugu sellest, kuidas mäng tõusis pagendusest App Store’i ja Google Play tippu, mille loojad ise keelasid.

Flappy Bird

Elu pööramine ja liikumine annab meile meteoorilise tõusu episoode, millele järgneb kiirem kukkumine. Täpselt nii juhtus mänguga Flappy Bird lihtsa mehaanika ja tasemetega häda äärmuslik, jättes paguluse esikohale kauplustes Apple ja Google ainult siis looja enda otsusel surra.

Mängus on eesmärk lind juhtida torude vahel, puudutades ekraani, et see üles tõsta, samal ajal kui raskusjõud tõmbab ta alla.

SĂĽnd

Dong Nguyen, mängude arendajad iOS ja Välk kes asub Vietnamis ega kujutanud ette, et 3 päeva pärast kavandatud lihtne mäng saab maailmas tähelepanu keskpunktiks tehnoloogia paariks nädalaks. 2013. aasta aprillis näidati Nguyeni Twitteri ekraanipildi kujul esimest korda maailmale projekti nimega “Flap Flap”. Tema enam kui 100 väikest jälgijat ei kujutanud ette, et see on sellise kaasahaarava loo algus.

Pärast vaid 2-päevast programmeerimist toimetati mäng kohale Rakenduste pood, anna Apple, kus ta pidi lõpuks nime praeguseks muutma, Flappy Bird, sest poes on juba teine ​​samanimeline rakendus. 24. mail 2013 ilmus mäng poodidesse ilma suurema rõhuta. Kuni 2013. aasta oktoobri lõpuni oli mängust vähe kuulda olnud.

Paljud on spekuleerinud, mis juhtus mänguga meteooritõusu alustamiseks. Uskumatu fakt on see, et oktoobris sisenes mäng kategooriasse “Perekond“anna Rakenduste poodja mõned kommentaarid hakkasid ilmuma Indoneesia, väljendades enamasti pettumust mängu raskuse ĂĽle.

Suurendama

Pärast kategooriasse “Pere” sisenemist kuvatakse Flappy Bird alustas reitingute häbelikku, kuid kindlat tõusu Rakenduste pood ja alles novembris ilmus arvustusi rohkem kui eelmise kuue kuu jooksul. Jällegi on enamik arvustajate kommentaare armastuse-viha suhetest sõltuvust tekitava, kuid pettumust valmistava mänguga.

Detsembris, Flappy Bird pääses üldjärjestusse Rakenduste pood ja jätkab populaarsuse kogumist. Kommentaarid sisse Indoneesia ja ülevaated Apple iga päevaga suureneb. Selle kuu lõpus lubas arendaja versioonile Android, mis saabub mõni nädal hiljem Google Play.

Kuu keskel saavutab mäng haripunkti Rakenduste pood ja isegi mõned meemid on ilmunud. Sel hetkel saab mäng päevas sama palju arvustusi kui novembris.

Tipp

Jaanuaris on mängu edu vaieldamatu ja Flappy Bird kuvatakse juba domeenilt 10 kõige alla laaditud rakenduse seas Apple. Siinkohal kahtlustavad paljud arendajad ja blogijad, et arendajad kasutavad edu saavutamiseks varjulisi tavasid, millele Nguyen on alati vastu olnud. Edasine analüüs näitas, et see näib olevat täiesti loomulik viirusnähtus, millel puudub intelligentsus.

17. jaanuaril oli mäng läbi number 1 aastal Rakenduste pood ja sama kuu 22. kuupäeval saabus Google Playsse, Lase kohe esimesele positsioonile. Kuu lõpuks olid peaaegu kõik tehnikate, mängude ning nutitelefonide / tahvelarvutite saidid Flappy Birdi kohta midagi kirjutanud.

Edu tipul spekuleeriti, et mäng 50 000,00 dollarit päeva kohta reklaamitulu arendajatele.

Flappy Bird mäng on läbi

Lõpp

Kellegi jaoks selline lugu Flappy Bird see saab olema tema unistus ja tema karjääri tipp. Kuid Dong Nguyeni jaoks see unistus muutus õudusunenägu.

Paljude intervjuutaotluste, e-kirjade, säutsude ja mitmete teadete kaupa inimesi, kes veetsid tunde mängides ja tundsid end mängus pettununa, paljude seas hakkas Nguyen Twitteri kaudu näitama, et soovib rahu. Intervjueerimisest on keeldutud mitu korda ja ajakirjanduse taotlused “rahule jätta”.

Nagu iga edulugu Internetis, ka muinasjutt Flappy Bird kaasneb ka paljude needuste ja isegi surmaähvardused loojale. Peale selle veel mitu meediaväljaannet Nguyen kopeerida muid mänge, kasutada tuntud firmade, näiteks Nintendo kunsti ja kasutatud bot ja muid amoraalseid tavasid rakenduste reklaamimiseks.

Survest väsinud, Nguyen teatas Twitteris, 9. veebruaril, see tähendab viib Flappy Birdi õhust välja 22 tunni pärast. Paljud peavad seda oluliseks turundustaktikaks. Mitte. 10. veebruaril matš kadunud App Store’ist ja Google Playst, mis isegi ebay-le installitud mängudega nutitelefonide mĂĽĂĽgiks paralleelset turgu loovad, selline nõudlus.

Järgmine peatükk

On veel vara teada, kas PT ajalugu Flappy Bird lõpeb siin või kui meil on uued peatükid, kuid praeguseks garanteerivad loojad, et mäng ei tule enam tagasi ja et seda ei müüda, sest see on liiga sõltuvust tekitav. Vahepeal on Internetis ilmunud mitu klooni Apple ja Google, lootes tabada kõige hoolimatumad. Looja viimase säutsu järgi tundub, et see on tõesti lõpp.

Nüüd (ja praegu) Flappy Bird on osa PC-järgse ajastu ajaloost.