HDMI, DisplayPort, DVI, VGA või komponentvideo … kumb neist on parem?

Mõistke ilma probleemideta, mis on videoliides ja kuidas ning kus seda igapäevaselt kasutada. HDMI, MHL, Displayport, DVI, VGA, komposiitvideo, komponentvideo jne.

Turul saadaolevad erinevat tĂĽĂĽpi videoliidesed pole suurem asi. Ehkki need kõik täidavad sama eesmärki, pakkudes kumbki erinevat pildikvaliteeti ja eraldusvõimet, otsustasime sellepärast selgitada ja selgitada, mis tĂĽĂĽpi videopistikud on igaks kasutamiseks kõige sobivamad, kuid kõigepealt tundke, et tuleb lugu …

Video edastamine analoogist digitaalseks

Esimesena ilmus videopistikute tüüp raadiosageduse edastamine, paremini tuntud kui RF ning varustatud esimeste telerite, videomakide ja videomängukonsoolidega, nagu Atari 2600 kuni Super Nintendo (SNES), ja selle kõige populaarsemad funktsioonid. silmatorkav on see, et seadme loodud pildi nägemiseks peate oma teleri häälestama kanalile 3 või 4.

Pärast RF-d tuli Composite Video, mis kasutas RCA-pistikut ja oli telerites, DVD-des väga levinud ning mida tähistati kollaste “video in” ja “video out” konnektoritega ning kaasas veel kaks RCA-pistikut heli jaoks, ĂĽks valge ja ĂĽks punane, nagu on näidatud alloleval pildil. allpool. See on ĂĽks populaarsemaid tĂĽĂĽpe ja seda kasutatakse endiselt laialdaselt. Selle pistiku olulisuse mõistmiseks võime võtta näite Microsofti Xbox 360 videomängust, mida veel toodetakse ja turustatakse ning millel on see pistik.

HDMI DisplayPort DVI VGA ja komponentvideo, mõistmine ilma tüsistusteta.

KomposiitvideokaabelKomposiitvideokaabel või RCA-kaabel selle kasutamiseks on vaja pöörata tähelepanu pistiku värvile.

Komponentvideo

Teine laialt kasutatav standard on Komponentvideo, mis kasutab spetsiaalset RCA pistikutüüpi. Sellega saavutatakse kõrge videoresolutsioon ühe eelistatud pistikupesana näiteks videotöötlusega tegelevatele inimestele ning seda kasutatakse laialdaselt ka kaabeltelevisioonis. Erinevalt komposiitvideost, mis kasutab video jaoks ühte kaablit, kasutab komponentvideo kolme kaablit, ühte valgustuseks, mingi mustvalgeks pildiks või pildi katvuseks ja kahte värviliseks, nimelt Y, Pb ja Pr. Pöörake tähelepanu a-all olevale pildile Slingbox 350, meie poolt vaadatud seade, vasakpoolne Composite Video ühendus ja tõstetakse esile Component Video ühendus.

slingblox-Video-komponentSlingbox 350: seade, mis viib teie tasulise teleri kõikjale

VGA-pistik

Standard S-video lühike tähis, sest see oli mõeldud komposiitvideost paremaks, kuid asendati peagi muude pistikutega, näiteks VGA (Videograafika massiiv), mis kasutab D-Sub pistikut, tumesinist toru monitori pistikut. Kui peate filmide vaatamiseks oma sülearvuti teleriga ühendama ja sülearvutil pole pistikut HDMI, VGA on suurepärane valik.

vga-kaabel

Kui soovite näiteks VGA-videoväljundiga sülearvuti teise monitori külge ühendada või teler on võimalik, ühendage lihtsalt kaabli üks ots teleri VGA-väljundiga ja teine ​​sülearvutiga. Seejärel valige lihtsalt märkmiku ekraani kahekordistamise või laiendamise võimalus. Selleks klõpsake Windowsis lihtsalt nuppu Start + P ja vali Duplikaat, sama pildi paljundamiseks mõlemal ekraanil või Pikendage teine ​​monitor.

DVI-pistik

Siiani töötavad kõik pistikud analoogvideosignaalidega, nii et pildikvaliteet pole nii suurepärane. Aga formaat DVI (Digitaalne videoliides) edastab esimesena digitaalset videosignaali, selle eeliseks on eraldusvõime lubamine 1920 x 1080 (Full HD) kuni 2048 x 1536 (QXGA), puuduseks on see, et erinevat tüüpi DVI-pistikud. Kuna see on üleminekupistik analoog- ja digitaalühenduse vahel, võib see edastada kahte tüüpi signaale, kuid pistikud on erinevad. Üldiselt on olemas DVI-A, mis kasutab endiselt analoogühendusi, DVI-D, mis edastab digitaalseid signaale ja on kõige tuntum, ning DVI-I, mis suudab edastada nii analoog- kui ka digitaalsignaale.

dvi-kaabel

DVI-d leidub endiselt arvutite ja monitoride mõnel videokaardil, kuid see selleks. Telerist ei leia näiteks DVI-sisendit, kuna see on asendatud HDMI-ga.

Videokaart-VGA-S-video-DVIKui olete arvutimängur, olete ilmselt näinud seda triot vasakult paremale: VGA, S-video ja DVI.

HDMI-pistik

HDMI (Kõrglahutusega multimeediumiliideson päevapall, mida leidub tänapäeval enamikus elektroonikaseadmetes, näiteks nutitelerites, videomängudes, Blu-Ray seadmetes ja isegi mobiiltelefonides, näiteks Nokia N8, millel oli ühena esimestest paigaldatud mini-HDMI-port ja tahvelarvutid Lumia 2520.

Nokia Lumia 2520 ĂĽlevaade

SEE HDMI koos DisplayPort (millest me peagi räägime) on video valamiseks parim valik, kuna need on hõlpsasti ligipääsetavad ja edastavad nii video- kui ka helisignaale, ilma et oleks vaja eraldi helikaableid, nagu oli eelmise pistiku puhul.

HDMI on juba versioonis 2.0 ja võimaldab juba 4K-s videoülekannet, lisaks lisaks kuni 32 tihendamata heli kanalile, välja arvatud Dolby TrueHD Audio standard, mis lubab heli taasesitada sajaprotsendiliselt. 7.1 kanalit, 3D-video, Ethernet-võrk ja mikro-HDMI-pistik.

3D-video, Etherneti ja 4K võrkude kasutamiseks vajate HDMI 1.4 või uuemat porti.

HDMI-l on A-tüüpi pistik, mis on suurim ja kõige tavalisem pistik, ja tüüp C, mis on mini-HDMI, ja tüüp D või mikro-HDMI, mis on tahvelarvutites väga levinud. Pidage meeles, et on olemas ka MHL, mis pole midagi muud kui samaaegselt mikro-USB-port ja HDMI. Sellest räägime juba siin SMT-s. Lisateave.

tĂĽĂĽbid-hdmi-kaabel

DisplayPorti pistik

SEE DisplayPort see on HDMI-ga sarnane pistik, kuna see suudab videot ja heli edastada ka digitaalselt ja üheaegselt, erinevus seisneb selles, et sellel on arvutis suurem vastuvõtt ja kasutamine, erinevalt HDMI-st, mida kasutatakse enamikus seadmetes.

SEE DisplayPort on videopistik, mida kasutatakse Apple’i arvutites, nagu MacBookid ja iMacs, ning ettevõte on selle ĂĽmber nimetanud Välk. HDMI puuduseks on see, et seda kasutatakse mitmes elektroonikaseadmes, seega on see ĂĽhilduv rohkemate seadmetega.

tuuneripuldi kuvaport

Samuti on võimalik kasutada väljundit DisplayPort MacBook ja ühendage HDMI-ga teleriga, kasutage lihtsalt adapterit, mida müüakse eraldi.

Ja mis juhtub varsti?

Tulevikus võime video kiireks edastamiseks kasutada ka USB-porti, kas olete uudishimulik? Siit artiklist leiate lisateavet mitme ettevõtte ühiste jõupingutuste kohta lahenduste standardiseerimisel DisplayPort ühildub USB-vorminguga tüüp C. Kontrollige ka veebisaidi teksti Riistvara klubi, kasutatakse selle väljaande viitena.