HEIF ja HEVC: multimeediumvormingus, mille iOS 11 ja macOS High Sierra võtavad standarditena kasutusele

HEIF ja HEVC: multimeediumvormingus, mille iOS 11 ja macOS High Sierra võtavad standarditena kasutusele

Mis päev, mu sõbrad, mis päev. Oleme juba rääkinud uuest MacBook Pro’st, AirPlay 2-st, iOS 11-st, iCloud Drive’ist, High Sierrast, HomePodist ja nĂĽĂĽd jätkame oma eepilist ristisõda, et avalikustada kõik uudised, olgu need siis suured või väikesed, kuulutati välja maailma arendajate konverentsi avatseremoonial. (WWDC) 2017.

Seekord räägime konverentsil mõne minuti jooksul esiletõstetud teemast, kuid jätame kõigi meeltesse kahtlused: alates iOS 11-st ja macOS 10.13-st võtab Apple’i ökosĂĽsteem kasutusele uue foto- ja videotihenduse standardi ning uue pildivormingu – me igaĂĽks räägib HEIF See pärineb HEVC, mis asendab JPEG ja H.264 kõikjal.

Apple’i põhjendus on see, et see uus formaat vähendab oluliselt fotode ja videote hõivatud ruumi (või ribalaiust), ilma et see kahjustaks kvaliteeti – mis on 4K-ga pidevalt suureneva eraldusvõimega fotode ja videote kasvamise ajal alati hea uudis. Kuid uue paradigma kasutuselevõtt tekitab muidugi kĂĽsimuse: kuidas on lood selle ĂĽleminekuga? Kuidas jagame oma sisu maailmaga, kui maailm on seda vormingut kasutusele võttes alles lapsekingades? Ma ei saa enam Instagrami lõunasööki postitada?

Niisiis vaatleme järgmistes lõikudes lähemalt HEIFi ja HEVC tehtud parandusi – täpsemalt seda, kuidas need muudatused meie elu praktikas mõjutavad.

Mis on HEVC?

Kõrge kasuteguriga videokodeerimine (või suure efektiivsusega videokooder), tuntud ka kui H.265 või MPEG-H 2. osa, on piltide ja video pakkimise standard – või lihtsamalt öeldes ĂĽks paljudest kasutusele võetud standarditest, et masinad saaksid failidesse andmeid salvestada ja tõlgendada video ja teisendades selle ekraanil kuvatavate piltide järjestuseks.

FaceTime kaamera ja selle töö LED

Praegu on nii tehnikamaailmas kui ka Apple’i ökosĂĽsteemis laialt levinud kõige tavalisem videotihendusstandard H.264. HEVC on paljuski omamoodi uue põlvkonna H.264 ja selle peamine eelis on see, et see pakub palju suuremat tihendusmäära mitmel tehnilisel põhjusel, näiteks parema liikumise ennustussĂĽsteemi ja plokkide muutuva tihenduse määraga. LĂĽhidalt: HEVC-vormingus tihendatud videod võtavad kvaliteeti kaotamata vähem ruumi.

Apple ĂĽtleb, et HEVC kokkusurutud videosisu on keskmiselt 40% väiksem kui H.264-põhine – kuid sama kvaliteediga. Kuid Apple’i seadmete, näiteks iPhone, jäädvustatud videod on väiksemad, kuni 2x väiksemad – kõik tänu mõnele iOS 11 kaamera rakenduse optimeerimisele.

See on muidugi suurepärane, kui saate salvestada rohkem videosisu, mis võtab poole vähem ruumi teie seadmes, kuid toob ka muid eeliseid, mis ei pruugi esialgu pähe tulla. Näiteks iOS 11-s ja macOS High Sierras kasutatav FaceTime võtab standardina kasutusele ka HEVC-video, see tähendab, et nende süsteemide videokõned tarbivad kuni poole sagedusriba võrreldes eelmise operatsioonisüsteemi abil genereeritud ribadega (ja see oleks hea aeg meie võrdlusuuringu värskendamiseks. ). See ei tähenda mitte ainult teie andmesidepaketi madalamat tarbimist, vaid ka paremat kõnekvaliteeti ka halva ühenduse korral.

Väärib märkimist, et HEVC pole iseenesest videovorming – see on lihtsalt pakkimisstandard. See tähendab, et õnneks sobib see põhimõtteliselt enamiku tänapäeval laialdaselt kasutatavate videoformaatidega, näiteks QuickTime (MOV) või MPEG-4 (MP4). Filmide puhul, mille on teinud iGadgets ja Macis uuemates sĂĽsteemides jätkavad need failid laiendiga .mov, selle erinevusega, et need on nĂĽĂĽd H.264 asemel HEVC-ga tihendatud.

Mis on HEIF?

Võib-olla olete märganud selle teksti alguses: HEVC on piltide tihendamise standard ja video (mis lõppude lõpuks pole midagi muud kui piltide jada). Video osas töötab standard enamiku formaatidega hästi, nagu eelmises lõigus öeldud. Piltide osas pole see aga nii: populaarsed vormingud, näiteks JPEG, ei toeta HEVC-tihendamist. Seetõttu on standardiga töötavate piltide jaoks vaja spetsiaalset vormingut.

Seal see on Suure efektiivsusega pildifailivorming (või väga tõhus pildifailivorming), pildivorming nagu JPEG või PNG, kuid mis erinevalt kahest viimasest võimaldab tihendamist HEVC abil.

Kuna pilte tihendatakse ĂĽhtemoodi, on HEIF-il samad eelised, mida on kirjeldatud: selles vormingus fotod võtavad Apple’i sõnul kuni poole JPEG- või PNG-formaadis olevast – see tähendab, et teil on vabadus “klõpsata” kuni kaks korda suurem kui teie iPhone või iPad. Kuid see pole veel kõik, kuna HEIF sisaldab ka mitmeid muid iOS-i pildistamiskogemuse aspekte – näiteks animatsiooni tugifunktsioon (Otsepilt), samuti järjestikune pildistamine (Foto sarivõte); see tähendab kõike, mida soovite pildistamise osas teha – alates iOS 11-st võtab teie töö sama kvaliteediga poole ruumist.

Lukustamata iPhone 7 Plus (PRODUCT) RED Special Edition Box

Aga ĂĽhilduvus?

IOS 11-s ja macOS 10.13-s on kõik mõlema süsteemi jäädvustatud fotod vaikimisi HEIF-vormingus; mis tahes video tihendatakse HEVC-s ka vaikimisi. Uue süsteemi esimeses beetaversioonis on konfiguratsioon selle vaikeseade taastamiseks vanaks, kuid me pole kindlad, kas see kohandamine jätkub ka tulevastes testversioonides ja OS-i lõppversioonis.

Esimene kĂĽsimus, mis sellest teabest tuleneb, on teada saada, millised seadmed ĂĽhilduvad uue vorminguga. Tarkvara osas toetavad neid ainult iOS 11 ja High Sierra (ja uuemad, nagu nad tulevad). Riistvara osas asjad muutuvad: iOS-i puhul toetavad vormingut A9 või uuema kiibiga varustatud seadmed; macOS-i jaoks on vaja 6. põlvkonna Inteli protsessorit (“Skylake”) või kõrgem.

Teine küsimus on muidugi seotud sellega, mis juhtub, kui edastate HEIF-pildi või HEVC-tihendatud video ühildumatule seadmele. Noh, võite kergendatult hingata: maailm ei varise formaati kokku just seetõttu, et neid kahte vormingut on vajaduse korral lihtne teisendada tavalisemateks.

Üleeile WWDC-s antud seansil selgitasid kaks uue vormi kasutuselevõtmisega seotud inseneri, kuidas see suhtlus toimib. Põhimõtteliselt saavad arendajad kasutada kahte lähenemisviisi: vajaduse korral alati teisendada või teisendada. Esimesel juhul tuvastab tootmisseade, kas sihtseade suudab meediumit taasesitada originaalvormingus; kui jah, siis saadab see kogu faili, vastasel juhul teostab teisendamise enne saatmist. Teises teisendatakse pilt või video loomiseadmest teise teisaldamisel alati tavalisemasse vormingusse.

Kaks praktilist näidet, üks igast stsenaariumist:

  1. Teete pilti oma iPhone 7 Plussis, milles töötab iOS 11 – kuna see on HEIF-vormingus. Fotod salvestatakse automaatselt teie iCloudi varundusse. Apple’i pilveteenus teab täpselt, millised seadmed on teie kontoga ĂĽhendatud ja millised on seetõttu võimelised fotosid originaalvormingus kuvama ja millised mitte. Seega, kui avate foto uusimates MacBook Pro mudelites, kus töötab High Sierra, kuvatakse pilt algses vormingus HEIF-vormingus. Teisalt, kui pääsete oma varundusele juurde 1. põlvkonna iPadis, mis vormingut ei toeta, teisendab iCloud fotod selles seadmes automaatselt JPEG-vormingusse. Kõik toimub automaatselt ja arukalt. Ka sellise meetodi nagu AirDrop jagamine võtab selle meetodi kasutusele.
  2. Teete pilti oma iPhone 7 Plussis, milles töötab iOS 11 – kuna see on HEIF-vormingus. Seejärel soovite selle foto mitmele kontaktile e-posti teel edastada. IOS Mailil pole muidugi mingit võimalust teada saada, kas adressaat avab selle pildi seadmes, mis toetab HEIF-vormingut, nii et see teisendab pildi enne saatmist ja kõik saavad foto JPEG-vormingus, ilma vaheta. See peaks olema meetod, mille kasutavad arendajad, kelle sihtmärki pole määratletud – kui laadite foto ĂĽles näiteks Instagrami, Twitteri või mõnda muusse suhtlusrakendusse, teisendatakse see automaatselt kõigi jaoks.

LĂĽhidalt öeldes pole muretsemiseks midagi: Apple’i ökosĂĽsteem teab, kuidas iga seadme erinevustega suurepäraselt toime tulla, ja te ei jäta kunagi uue vormingu kasutuselevõtu tõttu võimalust fotot või videot jagada. Need muudatused tulid ainult selleks, et tuua kasu, mitte kellelegi peavalu – ja sel juhul ei saanud keegi kurta, eks?