Helilooja poeg “Ăśle vikerkaare” sĂĽĂĽdistas Apple’i ja teisi piraatluses

Tavaliselt kommenteerime kohtuasju Apple seoses võitlusega teise ettevõttega patendi pärast või tarbijaga, kes toob Apple’i ettevõtte toote probleemiga kohtusse. See aga ei tähenda, et Cupertino hiiglased poleks teiste võõraste keskel, nagu näeme allpool.

Seekord ei hõlma kohtuasja eesmärk mitte ainult Apple’i, vaid ka teisi sarnaseid hiiglasi Amazon, Google, Microsoft ja Pandora. LĂĽhidalt, plaadifirmad sĂĽĂĽdistasid neid ettevõtteid SA Muusika ja poja poolt Harold Arlen (helilooja loomise õiguste omanik) “muusikapiraatluse operatsiooni” kavandamiseks.

Filmi “The Wizard of Oz” muusikahelilooja poeg (“Ăśle vikerkaare” – “Parima laulu” Oscari võitja 1939. aastal) väitis, et on protsessis Voogesitus muusika levitatud loa versioon on autoriõigusega kaitstud. See protsess toimub California keskringkonnakohtus ja see hõlmab ka suurt hulka muusikamĂĽĂĽjaid ja stuudioid.

Kuigi protsess on keskendunud nende laulude litsentsimisele, teemale, mida Apple on aastate jooksul harjunud põhinema mitmel tema vastu suunatud tegevusel, ei keerelnud süüdistused mitte autoritasu; selle asemel süüdistatakse kohtuasjas digitaalseid muusikapoode ja muusikateenuseid Voogesitus müüa üle 6000 loata plaadi Arleni lauludest.

Paljusid neist lugudest müüakse isegi alla ametliku versiooni hinna. Californias loetakse helilooja omandiõiguste rikkumiseks litsentsi saamatajätmist plaadi reprodutseerimiseks, levitamiseks, müümiseks või edastamiseks.

Advokaatide sõnul on veebimĂĽĂĽjad seda juba aastaid teadnud, kuid pole tegutsenud. Prokuratuuri sõnul on “mida rohkem on kostjal oma kauplustes ja teenustes saadaval salvestisi ja albumeid, seda paremini suudavad nad ostjaid ja kliente meelitada”.

Kostjate suure arvu tõttu hõlmab juhtum ettevõtete vastu kokku 216 kaebust, Apple’i viidatakse 39 juhul.

Helilooja ja plaadifirma poeg taotles lisaks alalisele korraldusele, mis keelas õiguserikkumise jätkamise, lisaks žürii kohtuprotsessile, mille ettevõte pidi tõendama rikkumise olemasolu. Lõpuks nõuavad nad žürii määratud õigusliku kahju hüvitamist ja kohtukulude tasumist.

Cult of Maci kaudu