contador gratis Saltar al contenido

Henrique de Castro lahkus Google’ist ja sai Yahoo!

Henrique de Castro lahkus Google'ist ja sai Yahoo!

Portugallane Henrique de Castro, siiani üks Google’i tippjuhtidest, lahkub Mountain View ettevõttest Yahoo! Marissa Mayeri kutsel. Ettevõtja on ettevõtte uus tegevjuht (COO).

47-aastaselt hõivab Henrique de Castro ettevõtte hierarhias number 2 positsiooni ning juhib Yahoo !’s operatsioonide, müügi ja ärimaailma. Tööandjad saavad aastas 600 000 USA dollarit ja lisaks on neil õigus saada ettevõtte väärtpaberitele hüvitist 36 miljonit USA dollarit.

„Henrique on karm ja uskumatult edukas ärijuht ning mul on isiklikult väga hea meel, et ta on Yahoo tugevas juhtmeeskonnas. Tema kogemus muudab ta ettevõtte kasvu järgmisse faasi ideaalselt sobivaks, ”kommenteeris ta. Marissa Mayer ametlikus avalduses.

Ka Portugali ärimees reageeris värbamisele, öeldes, et “see on oluline hetk Yahoo!” ajaloos! ” ja kes tõesti “sellesse võimalusesse” usuvad. “Ma ei saa oodata, et saaksin Marissa ja meeskonnaga liituda, et alustada,” lisas ta.

Henrique de Castro alustab “uues majas” tegevust kuni 22. jaanuarini 2013. Yahoo! on jätkuvalt üks veebireklaamide ja -teenuste globaalseid hiiglasi, kuid selliste ettevõtete nagu Google ja Facebook konkurents on ettevõtte tulusid vähendanud.

Henrique de Castro veetis üle kuue aasta Google’is, kus ta oli ka meedia, mobiilside ja platvormide ülemaailmne direktor. Varem esindas ta Delli kaks aastat Lääne-Euroopa müügi- ja äritegevuse juhina.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi