Hiiglaslik uuestisĂĽnd. Dell ostab elektromagnetilise ĂĽhilduvuse 67 miljardi dollari eest

Tehing ei tulnud täieliku üllatusena, kuna kuulujutud selle võimaluse kohta ilmusid juba eelmisel nädalal. Kuid täna, 12. oktoobril, on Dell kinnitanud, et nad liiguvad EMC omandamise suunas. Ettevõtte väärtus on 67 miljardit dollarit, umbes 59 miljardit eurot, mis on tehnoloogiaettevõtete seas suurim omandamine.

“Jätkame ettevõtte arendamist infotehnoloogia tulevikus kõige olulisemateks valdkondadeks,” ĂĽtles enamiku arvutitootjate asutaja ja investor Michael Dell.

EMC omandamisega ei kindlustanud Dell mitte ainult kogu tehnoloogiat ja oskusteavet, mis ettevõttel oli ladustamise osas, vaid garanteeris ka teised olulised tütarettevõtted: RSA turvalisuse ja VMWare virtualiseerimise osas.

Tehing tekitas mõningaid ĂĽllatusi, kuna EMC oli Engadgeti sõnul kaks korda rohkem väärt kui Dell, kuid osutus “väikseimaks” mängijaks, kes omandamise juurde kolis. Ja see juhtus vaid kaks aastat pärast seda, kui asutaja ise päästis Delli börsilt.

Tehing tehti koostöös investeerimisühinguga Silver Lake. Keskmiselt pakkusid ostjad iga EMC aktsia eest 33,15 dollarit ja neile on kinnitatud, et VMWare jääb iseseisvaks ettevõtteks.

EMC poolel näib olevat ettevõtete sisemine surve saavutada suurepärane partnerlus. Times kirjutas, et sarnast lepingut Hewlett-Packardiga oleks proovitud, kuid seda ei oleks täidetud.

Tehing ei ole järelevalveasutuse kontrolli läbinud ja isegi enne peab EMC aktsionärid selle heaks kiitma.

Tehing tugevdab Delli ettevõtte strateegiat, kuigi ettevõte on pühendunud ka tarbijasegmendile. Tasub meeles pidada, et Põhja-Ameerika tehnoloogia on suuruselt kolmas arvutimüüja maailmas ja eelmisel nädalal esitles ta uusi tippklassi seadmeid.