Hiina ettevõtte tegevjuht nimetas Apple’i disaini “vananenuks”

Võib-olla võite arvata, et uusim väljakuulutatud iPhone, SE, pole suur uudis, kuna see on Apple’i uusimate “S” mudelite kombinatsioon. Sellegipoolest ei saa me eitada, et Apple’il on olnud tehnoloogiaturul tohutu mõju just pidevalt esitletud uute kujunduste ja tehnoloogiate tõttu. Kuid tundub, et mitte kõik ei jaga seda mõtet; vastupidi, nad ilmuvad alati vihkajad inimesed kutsuvad teda kritiseerima.

Samamoodi ka PT tegevjuhiga LeEco, Jia Yueting, kes hindas Apple’i disaini kui “Aegunud” ja “kulunud” Hiina turule.

LeEco ettevõtet – nimega LeTV – peetakse Hiina Netflixiks ja see on mõnda aega investeerinud ka riistvarasse nagu nutitelefonid, telerid, jalgrattad ja nĂĽĂĽd elektriautod. Kuigi me ei tea seda hästi, on ettevõte Hiinas ĂĽsna tuntud, hinnatud umbes 4,8 miljardi USA dollarini. Koosolekul “Hiina ettevõtjate klubi” (umbes nagu “Hiina ettevõtjate klubi”), selgitab Yueting, miks ta ei hooli Apple’i konkurentsist Hiina turul: “Me arvame, et erinevus meie ja Apple vahel on tohutu. Apple on mobiiltelefoniettevõte, mis keskendub riist- ja tarkvarale. Lehi [outro nome para LeEco] see keskendus kõigepealt internetile, seejärel tarkvarale ja lõpuks riistvarale. “

Viidates otsesemalt sellele, mida Apple oli käivitanud, ĂĽtles ta: „Kuna Apple on oma valdkonna liider, peab ta välja töötama innovaatilisemaid tooteid. Viis aastat tagasi oli iPhone juhtpositsioonil, olles turule tulnud 2008. aastal, kuid nĂĽĂĽd on see aegunud. „See väide on veidi irooniline, kui vaadata LeEco uusimate nutitelefonide – Le 2, Le 2 Pro ja Le Max 2 – väljaandmist, millel (hämmastavalt) pole kõrvaklappide pesa. Muidugi, nende originaalis on loomulikult olemas ka “originaalsus”.

Le 2, LeEco nutitelefon

Nagu sellest veel vähe oleks, ĂĽtles LeEco tegevjuht, et Apple on Hiinas „oma võimu kaotamas“ ning et tema tooted ja ideed on aegunud. Ta selgitas: „Usume, et järgmise põlvkonna mobiilne internet on pigem avatud, rohkem ökosĂĽsteemile orienteeritud kui suletud. Irooniline, et Apple’i domineerimine, eiramine Internetis ja sĂĽsteemide suletud olemus on kõik takistanud mobiilse Interneti tööstuse uuendusi. Rääkides iPhone SE turule toomisest, märkis ta, et “see on midagi, mida ei tohiks teha” (kas keegi ĂĽtles talle, et eelmĂĽĂĽgis mĂĽĂĽdi tema riigis 3,4 miljonit ĂĽhikut?).

Jia vastuoluline arvamus eetrisse CNBC oma esimeses rahvusvahelises intervjuus, vahetult pärast LeSEE, isejuhtiva elektriauto, käivitamist. Kombineerides filme, sarju ja muusikat reisijate meelelahutuseks, on eesmärk jõuda Tesla Model X-ga samale tasemele.

Te ei pruugi mäletada, kuid see pole esimene kord, kui ettevõte meedias paraja segaduse tekitab. Isegi kui see oli alles LeTV – ja hakkas oma esimest nutitelefoni turule tooma -, avaldas ta ebatavalise reklaami (et mitte solvata), asetades Apple’i natsismi esinduseks. Vabandust paludes on see samm pälvinud maailma meedia tähelepanu ja ilmselt kasutab tegevjuht tähelepanu saamiseks ka sarnast manöövrit. Nende alusetute kommentaaride kohta tegime oma arvamuse ainult Michael Simmonsi sõnadega:

“Apple on aegunud,” ĂĽtles mees, kellel olid hallid kingad, must pikkade varrukatega särk ja teksad.

[via MacRumors, Engadget]