contador gratis Saltar al contenido

Hiina ettevõtted alustavad relvastatud valve droonide testimist

Hiina ettevõtted alustavad relvastatud valve droonide testimist

Droonid saavad mitmesuguseid kasutusvõimalusi ja üllatavalt üha enam, on väga tõenäoline, et lähitulevikus hõivavad nad linnad, millel on mitmesugused funktsioonid, sealhulgas laevandus, transport üldiselt ja isegi valve. Hiina ettevõte on paljastanud, et nad katsetavad väikest drooni, mis on võimeline ründama, on tehtud tänavate järelevalvamiseks ning suudab ära tunda inimesi ja autosid, mis on võimelised mõlemat tulistama. See nimi valiti Tianyi väikese lendava relva jaoks ja seda saab kasutada õues või hõivatud linnades.

New Yorgi linnavolikogu liige kaitseb droonide kasutamist hoonete kontrollimiseks

Peamiste tehnoloogiliste esiletõstmiste hulgas on lennukite infrapunakiirgus öise nägemisega, mis võimaldavad töötada koos öösel sõjalistel missioonidel ja ka öösel turvapatrullides. Selle drooni tugevamaks muutmiseks on sellel 50mm rakett, mida saab tulistada kuni 1 km kauguselt. Tema arukas süsteem võimaldab tal aknast läbi lasta.

Ehkki see toodab Hiinas, loodab tootja, et suudab selle ka maailmale saata. Aasia riikides võib see aga kaasa tuua otseseid tagajärgi, võttes arvesse tehnoloogiat, mis on Hiina teedele viimastel aastatel siirdatud. Hiina protest näotuvastustehnoloogia abil tänavate privaatsuse ja kontrolli puudumise vastu tänavatel, mis on endiselt piiratud tänu sellele, et see on staatiline. Kui seda tüüpi droonid on varustatud näotuvastustehnoloogiaga, võib see osutuda õudusunenäoks hiinlastele, kes on juba kehtestatud turvameetmetega rahul.

Järk-järgult hakkas droon toimima teisiti lubadusega aidata meid oma igapäevaelus, kaitsesid USA-s New Yorgi linnavolinikud drooni kasutamist hoonete kontrollimiseks mõttega, et kõrge õnnetusohuga hooneid saaks kontrollida 48 tundi pärast kaebuse esitamist.

Allikas: Mashable. [TagsToTranslate] vidin