Hiina häkkerid on viimase nelja kuu jooksul rünnanud New York Timesi

Hiina häkkerid on viimase nelja kuu jooksul rünnanud New York Timesi

Ameerika ajaleht New York Times on olnud Hiina häkkerite viimase nelja kuu jooksul rünnakute sihtmärk, mille tulemuseks on andmevargused, mis on võimaldanud häkkeritel rünnata ajakirjanike ja teiste ajalehtede töötajate arvuteid.

Meedia paljastas juhtumi ise ja ütles, et rünnak langes kokku ajalehe aruandega, milles väideti Hiina praeguse peaministri Wen Jiabao sugulaste väidetavat mitme miljoni dollari rikastamist.

Kaks häkkinud e-posti kontot kuulusid ajakirjanikule, kes kajastas täna NYT jaoks Hiina uudiseid, ja üks neist töötas artikli kallal, mis rääkis ettevõttest, millest väidetavalt tuli kasu Wen Jiabao sugulase perekonnale. Ajaleht garanteeris, et häkkerid ei varastanud juhtumi kohta tundlikku teavet.

SEE häkkimine see kestis mitu nädalat ja autor üritas rünnakut varjata, tungides kõigepealt USA ülikoolide arvutivõrku ja suunates selle kõne kaudu ajalehtede vastu suunatud rünnakuid.

Kurjategijad ei sihi New York Timesi registreeritud kasutajaandmeid, kuid mitte töötajad. Iga töötaja kasutatud veebipõhised volitused varastati ja 53 ajalehetöötajat nägid, kuidas nende personaalarvuteid häkkiti.

SEE keskmine Ameerika oli sunnitud palkama arvutiturbeekspertide meeskonna, et oleks võimalik avastada rünnaku allikas ja samal ajal tagada, et sissetung ei korduks. Ajakirja andmetel on häkkerite kasutatav strateegia sama modus operandi Hiina sõjaväeluure osakonnast.

Meedia pakkus ka, et kogu see asi oli osa suuremast kampaaniast ja et eelmine aasta oli mõjutanud uudisteagentuuri Bloomberg.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi