Hiina "hoiab" Huawei nutitelefonide kasvu, kuid madalseis on tunda Euroopas.  Ja ka Portugalis

Hiina “hoiab” Huawei nutitelefonide kasvu, kuid madalseis on tunda Euroopas. Ja ka Portugalis

USA kaubandussõjal Huawei vastu oli negatiivne mõju Euroopa turgudele ja ka Portugal tundis šokki, võrreldes 2018. aasta kolmanda kvartali andmetega langes see 2,4%. IDC andmetel müüs Huawei selles kvartalis koos Honori kaubamärgiga Portugalis 186 000 ühikut ja esindab 28,8% turust.

“USA blokaad Huawei vastu on hakanud paljastama olukorra tõsidust, milles ettevõte satub nutitelefonide segmenti,” selgitas IDC EMEA seadmete asepresident Francisco JerĂłnimo. Sellegipoolest ĂĽtlesid analĂĽĂĽtikud, et “langus oli oodatust väiksem, sest suvisel ajal olid jaemĂĽĂĽjad ja operaatorid teinud suuri jõupingutusi varude mĂĽĂĽmiseks”.

Ja olukord ei pruugi kiiresti muutuda. “Uute toodete (koos Google’i teenustega) ootamatu turuletoomisega on olukord Hiina kaubamärgi jaoks eelolevas kvartalis dramaatiline,” hoiatab Francisco JerĂłnimo.

Samsung ja TCL kasvasid ĂĽles Portugalis

Esimesel kohal oli Samsung 15,7% kasvu ja 215 tuhande mĂĽĂĽdud ĂĽhikuga. Sellel kaubamärgil oli 33% turust ja see oli Huawei kukkumisest kõige rohkem kasu saanud kaubamärk. Kuid ka TCL – koos Alcateliga – kasutas seda olukorda ära, kasvades 35,1%, mĂĽĂĽes 38 tuhat ĂĽhikut.

Apple on müügis kolmandal positsioonil 67 tuhande ühiku ja marginaalse kasvuga 0,6%, kuid säilitab 10,4% turust. Huvitav on see, et Xiaomi kaotas voolu ja registreeris 2018. aasta samal perioodil 0,2% languse, müües 33 tuhat ühikut.

Huawei liigub Samsungile jätkuvalt globaalselt lähemale

Vaatamata langusele Euroopas saavutas Huawei globaalse mĂĽĂĽgi kasvu 28%, turuosa oli peaaegu 19%. Just mĂĽĂĽk Hiinas toetab Huawei ĂĽlemaailmset tõusu – 66,6 miljonit nutitelefoni mĂĽĂĽdi, kui see oli eelmise aasta samas kvartalis vaid 52 miljonit.

Samsung juhib jätkuvalt, müües 78,2 miljonit seadet, samas kui Apple müüb 46,6 miljonit. Xiaomi on neljandal kohal 32,7 miljoniga ja Oppo viiendana 31,2 miljoniga.

Koos on Samsungil, Huawei ja Apple’il ĂĽle 50% turust, mis näitab kõigi kolme kaubamärgi domineerimist.

ĂĽlemaailmne nutitelefonide mĂĽĂĽgitehnoloogia idc 3. kvartal 2019 “data-title =” ĂĽlemaailmne nutitelefonimĂĽĂĽk 3. kvartal 2019 – Hiina “omab” Huawei nutitelefonide kasvu, kuid langeb Euroopas. Ja ka Portugalis – SAPO Tech ”> ĂĽlemaailmne nutitelefonide mĂĽĂĽgi ID 2019. aasta 3. kvartal